Karatecy szczecińskiego Bushikanu z 13 medalami na Mistrzostwach Świata w Ta’ Qali

09:22
z 13 medalami
Źródło: UM WZ

Karatecy z klubu Bushikan z Szczecina wrócili z Mistrzostw Świata WKA na Malcie z 13 medalami. W zawodach, w których wzięło udział 850 zawodników z 20 krajów, podopieczni Pawła Bombolewskiego zdobyli 5 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych medali.

Natalia Bombolewska sięgnęła po podwójny tytuł Mistrzyni Świata w kategoriach kumite shobu ippon seniorek -70 kg oraz kumite drużynowym shobu sanbon rotation seniorek, gdzie razem z drużyną Reprezentacji Polski triumfowała także Weronika Kapler. Piotr Lisewski zdobył złoty medal w kata weteranów oraz w kata parami weteranów.

Tytuły V-ce Mistrzów Świata zdobyli: Maciej Waryński w kumite shobu sanbon juniorów -75 kg, Weronika Kapler w kumite shobu ippon seniorek -70 kg i Natalia Bombolewska w kumite drużynowym shobu sanbon seniorek. Niestety, występ Waryńskiego został przerwany kontuzją szczęki w półfinale, mimo świetnej formy w eliminacjach.

Brązowe medale zdobyli również: Patrycja Staszek w kumite drużynowym shobu sanbon kadetek i kumite drużynowym shobu sanbon rotation kadetek, Paweł Juraszek w kata juniorów stylu Shotokan oraz kata juniorów wszechstylowym, oraz Weronika Kapler w kata seniorek.

Wielkoszlemowy Malta Open 2024

Trener Bushikanu, Paweł Bombolewski, zwrócił uwagę na kontrowersje związane z turniejem Malta Open 2024, który poprzedzał Mistrzostwa Świata. ,,W przeddzień Mistrzostw Świata został rozegrany wielkoszlemowy Malta Open 2024, co było zabiegiem dość kontrowersyjnym, jako że doprowadziło do kontuzji niektórych naszych zawodników, a to z kolei sprawiło, że nie mogli pokazać pełni swoich możliwości na Mundialu. Niektóre sędziowskie werdykty również pozostawiały wiele do życzenia, choć akurat w tej materii wiemy, że taki jest to sport. Wyniki cieszą, jednak przypadku, np. Jakuba Piotrowskiego, można śmiało powiedzieć że zawodnik został ograbiony z medalu Mistrzostw Świata przez kuriozalny i dość nieprzystojący do tych czasów brak możliwości zgłaszania protestów w oparciu o powtórki video.”

W Malta Open 2024 zawodnicy Bushikanu zdobyli 16 medali, w tym najważniejsze trafiły do Macieja Waryńskiego (złoto w kumite seniorów i srebro w kata seniorów), Pawła Juraszka (złoto w kata seniorów) i Weroniki Kapler (srebro w kata seniorek oraz brąz w kumite seniorek).

Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl