Komunikacja miejska i organizacja ruchu na Wszystkich Świętych 2021

Zbliża się czas, w którym wielu mieszkańców Szczecina oraz osoby przyjezdne będą chciały się dostać w okolice cmentarza. Już od najbliższego weekendu komunikacja miejska dojeżdżająca w okolice szczecińskiej nekropolii będzie kursowała według specjalnych rozkładów jazdy. W niedzielę i poniedziałek pojawi się dodatkowa linia D11 (Gumieńce – Stocznia Szczecińska), która dodatkowo obejmie rejon Placu Rodła.

W czasie Wszystkich Świętych komunikacja miejska, jak co roku, wyjeżdża w maksymalnym wzmożeniu. Tramwaje i autobusy w okolicy cmentarza są co 3 minuty, przygotowane zostanie 7 punktów informacyjnych i kontrolnych, w gotowości będzie 120 osób zabezpieczenia i obsługi, a w kulminacyjnym momencie prawie 100 pojazdów na trasach. Do tego nowe linie i przystanki autobusowe. Wszystko po to, aby mieszkańcy Szczecina i osoby przyjezdne mogły sprawnie dotrzeć na cmentarz.

W tych dniach pracować będzie także blisko 300 kierowców, 180 motorniczych i ponad 100 osób zaplecza technicznego Tramwajów Szczecińskich.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

23.10.2021 (sobota)

Na wszystkich liniach tramwajowych z wyjątkiem linii 10 obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

Na linii 10 (Gumieńce – Potulicka) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 12 minut.

Na wszystkich liniach autobusowych z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy:

  • linia 53 (Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9:30–18 co 10 minut,

b) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • dodatkowa linia D53 (Ludowa – Dworska) kursuje w godz. 9–18 co 20 minut;
  • dodatkowa linia D60 (Stocznia Szczecińska – Dworska – Cukrowa) kursuje w godz. 9–18 co 20 minut;
  • dodatkowa linia D62 (Plac Kościuszki – Mieszka I – Krakowska – Bronowicka – Cmentarz Zachodni, powrót ulicami Smoleńskiej i Cukrową) kursuje w godz. 9:30–18 co 20 minut;
  • dodatkowa linia D67 (Ludowa – Rugiańska – Przyjaciół Żołnierza – Krasińskiego – Słowackiego – al. Wojska Polskiego – Traugutta – Poniatowskiego – Karola Miarki) kursuje z częstotliwością:

a) w godz. 9–10 co 20 minut,

b) w godz. 10–11 co 15 minut,

c) w godz. 11–16 co 12 minut,

d) w godz. 16–17:30 co 15 minut;

  • linia 102 (Gocław – Police Tanowska Szkoła) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–18 co 12–24 minuty,

b) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • dodatkowa linia D07 (Police Wyszyńskiego Polana – Przęsocin – Obotrycka – Przyjaciół Żołnierza – Wszystkich Świętych – Pawła VI – Zaleskiego – al. Wojska Polskiego – Traugutta – Poniatowskiego – Karola Miarki) kursuje w godz. 9:30–18 co 20 minut.

24.10.2021 (niedziela)

Na wszystkich liniach tramwajowych z wyjątkiem linii 10 obowiązują świąteczne rozkłady jazdy.

Na linii 10 (Gumieńce – Potulicka) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co ok. 10 minut.

Na wszystkich liniach autobusowych z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują świąteczne rozkłady jazdy:

  • linia 53 (Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9:30–18 co 12 minut,

b) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • dodatkowa linia D53 (Ludowa – Dworska) kursuje w godz. 9–18 co 24 minuty;
  • linia 56 (Basen Górniczy – Dąbie Osiedle) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy w godz. 9–18 co 40 minut;
  • dodatkowa linia D60 (Stocznia Szczecińska – Dworska – Cukrowa) kursuje w godz. 9–18 co 24 minuty;
  • dodatkowa linia D62 (Plac Kościuszki – Mieszka I – Krakowska – Bronowicka – Cmentarz Zachodni, powrót ulicami Smoleńskiej i Cukrową) kursuje w godz. 9:30–18 co 20 minut;
  • dodatkowa linia D67 (Ludowa – Rugiańska – Przyjaciół Żołnierza – Krasińskiego – Słowackiego – al. Wojska Polskiego – Traugutta – Poniatowskiego – Karola Miarki) kursuje z częstotliwością:

a) w godz. 9–11 co 20 minut,

b) w godz. 11–16 co 12 minut,

c) w godz. 16–17:30 co 15 minut;

  • linia 97 (Osiedle Bukowe – Dąbie Osiedle) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy w godz. 9–18 co 40 minut;
  • linia 102 (Gocław – Police Tanowska Szkoła) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–18 co 12–24 minuty,

b) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • dodatkowa linia D07 (Police Wyszyńskiego Polana – Przęsocin – Obotrycka – Przyjaciół Żołnierza – Wszystkich Świętych – Pawła VI – Zaleskiego – al. Wojska Polskiego – Traugutta – Poniatowskiego – Karola Miarki) kursuje z częstotliwością:

a) w godz. 9:30–12 co 30 minut,

b) w godz. 12–18 co 24 minuty.

25–27.10.2021 (poniedziałek – środa)

Na wszystkich liniach tramwajowych z wyjątkiem linii 10 obowiązują powszednie rozkłady jazdy.

Na linii 10 (Gumieńce – Potulicka) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 12 minut w godz. 7–17, w pozostałym okresie bez zmian.

Na wszystkich liniach autobusowych z wyjątkiem linii 67 obowiązują powszednie rozkłady jazdy:

  • Na linii 67 (Ludowa/Stocznia Szczecińska – Karola Miarki) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 12 minut w godz. 6–17, w pozostałym okresie bez zmian.

28 i 29.10.2021 (czwartek, piątek)

Na wszystkich liniach tramwajowych z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują powszednie rozkłady jazdy:

  • na linii 10 (Gumieńce – Potulicka) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 12 minut w godz. 7–17, w pozostałym okresie bez zmian;
  • dodatkowa linia D8 (Gumieńce – Dworcowa) kursuje w godz. 12–18 co 12 minut.

Na wszystkich liniach autobusowych z wyjątkiem linii 67 obowiązują powszednie rozkłady jazdy.

Na linii 67 (Ludowa/Stocznia Szczecińska – Karola Miarki) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 12 minut w godz. 6–17, w pozostałym okresie bez zmian.

30.10.2021 (sobota)

Na wszystkich liniach tramwajowych z wyjątkiem linii 10 obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

  • linia 10 (Gumieńce – Potulicka) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy co 12 minut;
  • dodatkowa linia D8 (Gumieńce – Dworcowa) kursuje w godz. 9–18 co 12 minut.

Na wszystkich liniach autobusowych z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy:

  • linia 53 (Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9:30–18 co 10 minut,

b) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • dodatkowa linia D53 (Ludowa – Dworska) kursuje w godz. 9–18 co 20 minut;
  • dodatkowa linia D60 (Stocznia Szczecińska – Dworska – Cukrowa) kursuje w godz. 9–18 co 20 minut;
  • dodatkowa linia D62 (Plac Kościuszki – Mieszka I – Krakowska – Bronowicka – Cmentarz Zachodni, powrót ulicami Smoleńskiej i Cukrową) kursuje w godz. 9:30–18 co 20 minut;
  • dodatkowa linia D67 (Ludowa – Rugiańska – Przyjaciół Żołnierza – Krasińskiego – Słowackiego – al. Wojska Polskiego – Traugutta – Poniatowskiego – Karola Miarki) kursuje z częstotliwością:

a) w godz. 9–10 co 20 minut,

b) w godz. 10–11 co 15 minut,

c) w godz. 11–16 co 12 minut,

d) w godz. 16–17:30 co 15 minut;

  • linia 102 (Gocław – Police Tanowska Szkoła) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–18 co 12–24 minuty,

b) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • dodatkowa linia D07 (Police Wyszyńskiego Polana – Przęsocin – Obotrycka – Przyjaciół Żołnierza – Wszystkich Świętych – Pawła VI – Zaleskiego – al. Wojska Polskiego – Traugutta – Poniatowskiego – Karola Miarki) kursuje w godz. 9:30–18 co 20 minut.

31.10.2021 (niedziela)

Na wszystkich liniach tramwajowych z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy:

  • linia 8 (Gumieńce – Turkusowa) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–18 co 6 minut,

b) w godz. 8–9, 18–19 co 10 minut,

c) w pozostałych godzinach co 20 minut;

  • linia 10 (Gumieńce – Potulicka) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy w godz. 9–18 co 12 minut;
  • dodatkowa linia D11 (Gumieńce – Stocznia Szczecińska) kursuje w godz. 7:30–20 (9–18 co 12 minut, poza tymi godzinami co 20 minut).
  • linia 12 (Las Arkoński – Pomorzany) w godz. 9–16:30 kursuje według specjalnego rozkładu jazdy co 6 minut.

Na wszystkich liniach autobusowych z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy:

  • linia 53 (Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–18 co 6–7 minut,

b) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • dodatkowa linia D53 (Ludowa – Dworska) kursuje z częstotliwością:

a) w godz. 7–9 co 12 minut.

b) w godz. 9–19 co 8–12 minut;

  • dodatkowa linia D60 (Stocznia Szczecińska – Dworska – Cukrowa) kursuje w godz. 9–18 co 20 minut;
  • linia 61 (Podjuchy – Dworzec Główny Owocowa)) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–18 co 10 minut,

b) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • linia 62 nie kursuje;
  • dodatkowa linia D62 (Plac Kościuszki – Mieszka I – Krakowska – Bronowicka – Cmentarz Zachodni, powrót ulicami Smoleńskiej i Cukrową) kursuje w godz. 7–18 co 20 minut;
  • linia 66 nie kursuje;
  • linia 67 (Ludowa/Stocznia Szczecińska – Karola Miarki) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–10:30 co 7–8 minut,

b) w godz. 10:30–16 co 6 minut,

c) w godz. 16–17 co 7–8 minut,

d) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • dodatkowa linia D67 (Ludowa – Rugiańska – Przyjaciół Żołnierza – Krasińskiego – Słowackiego – al. Wojska Polskiego – Traugutta – Poniatowskiego – Karola Miarki) kursuje z częstotliwością:

a) w godz. 7–9 co 10 minut,

b) w godz. 9–10:30 co 7–8 minut,

c) w godz. 10:30–16 co 6 minut,

d) w godz. 16–17 co 7–8 minut,

e) w godz. 17–19 co 10 minut;

  • linia 102 (Gocław – Police Tanowska Szkoła) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–18 co 12–24 minuty,

b) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • dodatkowa linia D07 (Police Wyszyńskiego Polana – Przęsocin – Obotrycka – Przyjaciół Żołnierza – Wszystkich Świętych – Pawła VI – Zaleskiego – al. Wojska Polskiego – Traugutta – Poniatowskiego – Karola Miarki) kursuje w godz. 9–18 co 10 minut.

1.11.2021 (poniedziałek)

Na wszystkich liniach tramwajowych z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy:

  • linia 8 (Gumieńce – Turkusowa) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–18 co 6 minut,

b) w godz. 8–9, 18–19 co 10 minut,

c) w pozostałych godzinach co 20 minut;

  • linia 10 (Gumieńce – Potulicka) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy w godz. 9–18 co 12 minut;
  • linia 12 (Las Arkoński – Pomorzany) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy w godz. 9–18 co 4–8 minut;
  • dodatkowa linia D11 (Gumieńce – Stocznia Szczecińska) kursuje w godz. 7:30–20 (9–18 co 12 minut, poza tymi godzinami co 20 minut).

 

Na wszystkich liniach autobusowych z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy:

  • linia 53 (Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–18 co 6–7 minut,

b) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • dodatkowa linia D53 (Ludowa – Dworska) kursuje z częstotliwością:

a) w godz. 7–9 co 12 minut.

b) w godz. 9–19 co 8–12 minut;

  • dodatkowa linia D60 (Stocznia Szczecińska – Dworska – Cukrowa) kursuje w godz. 9–18 co 20 minut;
  • linia 61 (Podjuchy – Dworzec Główny Owocowa)) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–18 co 10 minut,

b) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • linia 62 nie kursuje;
  • dodatkowa linia D62 (Plac Kościuszki – Mieszka I – Krakowska – Bronowicka – Cmentarz Zachodni, powrót ulicami Smoleńskiej i Cukrową) kursuje w godz. 7–18 co 20 minut;
  • linia 66 nie kursuje;
  • linia 67 (Ludowa/Stocznia Szczecińska – Karola Miarki) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–10:30 co 7–8 minut,

b) w godz. 10:30–16 co 6 minut,

c) w godz. 16–17 co 7–8 minut,

d) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • dodatkowa linia D67 (Ludowa – Rugiańska – Przyjaciół Żołnierza – Krasińskiego – Słowackiego – al. Wojska Polskiego – Traugutta – Poniatowskiego – Karola Miarki) kursuje z częstotliwością:

a) w godz. 7–9 co 10 minut,

b) w godz. 9–10:30 co 7–8 minut,

c) w godz. 10:30–16 co 6 minut,

d) w godz. 16–17 co 7–8 minut,

e) w godz. 17–19 co 10 minut;

  • linia 102 (Gocław – Police Tanowska Szkoła) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

a) w godz. 9–18 co 12–24 minuty,

b) w pozostałych godzinach bez zmian;

  • dodatkowa linia D07 (Police Wyszyńskiego Polana – Przęsocin – Obotrycka – Przyjaciół Żołnierza – Wszystkich Świętych – Pawła VI – Zaleskiego – al. Wojska Polskiego – Traugutta – Poniatowskiego – Karola Miarki) kursuje w godz. 9–18 co 10 minut.

2.11.2021 (wtorek)

Na wszystkich liniach tramwajowych z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują powszednie rozkłady jazdy:

  • na linii 10 (Gumieńce – Potulicka) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 12 minut w godz. 7–17, w pozostałym okresie bez zmian;
  • dodatkowa linia D8 (Gumieńce – Dworcowa) kursuje w godz. 12–18 co 12 minut.

Na wszystkich liniach z wyjątkiem linii 67 obowiązują powszednie rozkłady jazdy.

Na linii 67 (Ludowa/Stocznia Szczecińska – Karola Miarki) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 12 minut w godz. 6–17, w pozostałym okresie bez zmian.

Dodatkowe zmiany

W dniach 31.10 i 1.11.2021 przystanek „Karola Miarki” dla linii 67, D67 i D07 dla pasażerów wsiadających zlokalizowany zostanie na ul. Ku Słońcu za skrzyżowaniem z ul. Karola Miarki.

W noce 30/31.10 i 31.10/1.11.2021 autobusy linii 529 w kierunku Krzekowa/Jaworowej kursować będą zmienioną trasą: od ronda Gierosa przez ul. Derdowskiego i ul. Świerczewską do ul. Santockiej i dalej bez zmian. Nie będą obsługiwane w tym kierunku przystanki „Szkoła Salezjańska” i „Piękna”.

KASY BILETOWE

W rejonie Cmentarza Centralnego od 30.10-1.11 uruchomione zostaną dodatkowe kasy biletowe:

  • Ku Słońcu przy  I, II i III Bramie Cmentarza Centralnego
  • Dworskiej przy IV Bramie Cmentarza Centralnego

Kasy dodatkowe, zlokalizowane w rejonie Cmentarza Centralnego,  będą czynne w godzinach od  9:00-17:00 (30 i 31.10) oraz 10:00-18:000 (1.11 )

Dnia 30.10 czynna będzie kasa stała Turzyn, w godzinach 10:00-20:00.

Zwracamy się o zachowanie ostrożności w szczególności w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań. Prosimy o zaopatrzenie się w elementy odblaskowe w tym małe latarki w czasie zmniejszonej przejrzystości powietrza. Bezwzględnie prosimy o dostosowanie się do poleceń służb czuwających nad naszym bezpieczeństwem.

ORGANIZACJA RUCHU

Cmentarz Centralny

Etap I – 23 października od godz. 6:00:

Fot. UM Szczecin

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Karola Miarki i ul. Pięknej (do dn. 1.11 włącznie),

Zamknięcie przejazdu przez torowisko tramwajowe w rejonie ul. Ku Słońcu na wysokości Bramy Głównej Cmentarza Centralnego oraz na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu i ul. Karola Miarki,

Wprowadzenie ograniczenia prędkości do 40 km/h na ul. Mieszka I (do dnia 2.11 do godz. 22:00).

Etap II – 29 października od godz. 00:01:

Fot. UM Szczecin

Wprowadzenie punktów handlowych w okolicy Bramy II i III i Bramy Głównej Cmentarza Centralnego, handel w miejscu istniejącej drogi rowerowej i chodnika. Wyłączenie z użytku drogi rowerowej na ul. Ku Słońcu,

Etap IIIa – 30 października od godz. 10:00:

Fot. UM Szczecin

Zamknięcie dla ruchu ogólnego jezdni południowej ul. Ku Słońcu od ronda Gierosa do Ronda Pileckiego, wprowadzenie objazdów,

Wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu  z ul. Karola Miarki,

Zamknięcie dla ruchu ogólnego ul. Świerczewskiej (od ul. Santockiej do ul. Karola Miarki), ul. Pięknej i ul. Karola Miarki,

Wyłączenie lewoskrętu i prawoskrętu na ul. Mieszka I, zamknięcie dróg prowadzących do bram cmentarza.

Etap IIIb – 1 listopada od godz. 6:00 do godz. 22:00:

Wszystkich Świętych 2021
Fot. UM Szczecin

Zamknięcie dla ruchu ogólnego ul. Ku Słońcu od Ronda Pileckiego do Ronda Gierosa, wprowadzenie objazdów.

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Świerczewskiej na odcinku od ul. Santockiej do ul. Zielonogórskiej oraz na ul. Santockiej od ul. Ku Słońcu do ul. Świerczewskiej.

Wyłączenie z ruchu ogólnego ul. Świerczewskiej, Pięknej, Karola Miarki.

Wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu z ul. Santocką,

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Dworskiej, Krzywej i Gajowej,

Powrót do stałej organizacji ruchu od godz. 22:00 lub na wniosek Policji.

Cmentarz Dąbie

30 października od godz. 6:00

Wprowadzenie ograniczenia prędkości do 30 km/h w rejonie cmentarza,

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. jugosłowiańskiej do ul Toruńskiej i ul. Czarnogórskiej do ul. Bośniackiej.

Cmentarz Zdroje

Wszystkich Świętych 2021
Fot. UM Szczecin

30 października od godz. 6:00

Zamknięcie dla ruchu ogólnego ul. Poległych od ul. Walecznych do ul. Cedrowej,

Ustawienie wygrodzeń i taśm w pasie dzielącym jezdnie uniemożlwiających przechodzenie pieszych uczestników ruchu drogowego przez jezdnię w rejonie skrzyżowania ul. Walecznych z ul. Poległych,

Przywrócenie do stałej organizacji ruchu dnia 1.11 od godz. 22:00 lub wcześniej na wniosek Policji

Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl