W czwartek, 15 czerwca br., z okazji święta Bożego Ciała ulicami Szczecina przejdą procesje. Możliwe są utrudnienia w ruchu oraz w komunikacji miejskiej.

Poniżej przedstawiamy godziny i trasy procesji zgłoszonych przez szczecińskie parafie.

15 czerwca w godz. 10:00 – 12:00 odbędzie się procesja główna z okazji „Bożego Ciała”. Trasa procesji: Bogurodzicy Bazylika – św. Wojciecha – pl. Zwycięstwa – Ks. Kard. Wyszyńskiego – Sołtysia- Grodzka – plac katedralny przy Katedrze św. Jakuba – zakończenie procesji. Ponadto odbędą się też następujące procesje:

1. Parafia pw. Najświętszego Odkupiciela od godz:10:00 – 10:45 (utrudnienia dla linii 53)

2. Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w godz. 10:15 – 13:30 (utrudnienia dla linii 55, 64)

Trasa ulicami : Gradową – Srebrną – Widzewską – Przodowników Pracy – Tokarską – Mechaniczną.

3. Parafia pw. Świętej Trójcy w godz. 10:45 – 12:00 (utrudnienia dla linii 60, 74, 75, 105)

Trasa ulicami: Szeroka – rondo ks. Piotra Prymy – Misia Wojtka – Żyzna – Inspektowa – Wronia – Drozdowa- Żyzna – Misia Wojtka – rondo ks. Piotra Prymy.

4. Parafia pw. Świętego Krzyża w godz. 11:00 – 13:00

Trasa ulicami: Wieniawskiego – Syrokomli – Brodzińskiego – Św. S. Kostki – Wieniawskiego – kościół.

5. Parafia pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w godz. 11:00 – 13:00 (utrudnienia dla linii 53)

Trasa ulicami: Włościańska – Budziszyńska – Dobrzyńska – Inowrocławska – Włościańska .

6. Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w godz. 11:00 – 13:00

Trasa ulicami: Orawska – Legnicka –Frysztacka – Ruska – Orawska – kościół.

7. Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w godz. 11:15 – 13:00

Trasa ulicami: Pocztowa – Boh. Warszawy – 5-go Lipca – B. Śmiałego – Żółkiewskiego – Boh. Warszawy – Pocztowa – kościół.

8. Parafia pw. M. B. Różańcowej w godz. 11:15 – 12:45 (utrudnienia dla linii 60)

Trasa ulicami: Lwowska – Krakowska – Zielona – Bronowicka – Maciejewicza – Os. Reda (boisko)

9. Parafia pw. Chrystusa Króla w godz. 11:15 – 12:30 (utrudnienia dla linii 63)

Trasa ulicami: Inwalidzka – wokół placu ks. Henryka Świerkowskiego.

10. Parafia pw. Św. Józefa w godz. 11:30 – 13:15 (utrudnienia dla linii 11, 12, 53)

Trasa ulicami: Połabska – Szpitalna – Powstańców Wielkopolskich (jednym pasem ruchu) – Starkiewicza – Boczna – kościół.

11. Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w godz. 11:30 – 13:00 (utrudnienia dla linii 58, 63)

Trasa ulicami: Nehringa – Policka powrót tą samą trasą do kościoła.

12. Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w godz. 11:45 – 13:15 (utrudnienia dla linii 57,68, 69, 80)

Trasa ulicami: Księżnej Anastazji – Przyjaciół Żołnierza – Pasterska – Daszyńskiego – Myśliwska – Świętoborzyców – Jarogniewa – Księżnej Anastazji.

13. Parafia pw. Św. Stanisława Kostki w godz. 11:50 – 13:30 (utrudnienia dla linii 5,11, 53, 67)

Trasa ulicami: J.Ch. Paska – Parkowa – Malczewskiego – Jana Kazimierza – E. Plater – pl. Matki Teresy z Kalkuty – kościół.

14. Parafia pw. Matki Bolej Bolesnej od godz. 12:00 (utrudnienia dla linii 51)

Trasa ulicami: Miodowa – Kwiatów Polskich – Wiśniowa – Mokra – Chmurna do skrzyżowania z ul. Obłoków.

15. Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa w godz. 12:00 – 13:00 (utrudnienia dla linii 11, 69, 80)

Trasa ulicami: Golisza – Komuny Paryskiej – Rugiańska– Stalmacha – Lubeckiego.

16. Parafia pw. Św. Dominika w godz. 12:00 – 13:45

Trasa ulicami: Wielkopolska – Podhalańska – Mazurska – Śląska – Wielkopolska – kościół.

17. Parafia pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej 12:00 – 13:30 (utrudnienia dla linii 82)

Trasa ulicami: Słowicza – Szczepowa – Krucza – Dom Kombatanta

18. Parafia pw. Wniebowstąpienia NMP w godz. 12:15 – 13:15 (utrudnienia dla linii 64,72, 73, 77, 93, 856, 896, C)

Trasa ulicami: A. Krzywoń – E. Gierczak (w stronę Szczecina) – Oficerska – Ustki – Mianowskiego – przejście przez skrzyżowanie ulic E. Gierczak i A. Krzywoń – kościół.

19. Parafia pw. Św. Ottona w godz. 12:15 – 13:45 (utrudnienia dla linii 53, 60, 75, 80)

Trasa ulicami: Zawadzkiego – Janickiego – Modrzewskiego –Klonowica – Zawadzkiego.

20. Parafia pw. Świętego Stanisława BM w godz. 12:15 – 13:30 (utrudnienia dla linii 65, 77, 84, A)

Trasa ulicami: Kolorowych Domów – Fioletowa do kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza.

21. Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w godz. 12:20 – 14:00 (utrudnienia dla linii 71, 77, B)

Trasa ulicami : Rydla od Sanktuarium – łącznikiem przy przedszkolu do Kostki Napierskiego – Łubinowa –droga osiedlowa przy Domu Pielgrzyma – Sanktuarium.

22. Parafia pw. Św. Kazimierza w godz. 12:30 – 14:00 (utrudnienia dla linii 3, 10, 80)

Trasa ulicami: Broniewskiego – Arkońska – Tatrzańska – Wiosny Ludów.

23. Parafia pw. Bożego Ciała w godz. 12:30 – 14:30 (utrudnienia dla linii 53, 57, 60, 63, 67, 82)

Trasa ulicami: Staszica – Ofiar Oświęcimia – Cyryla i Metodego – Niemcewicza – Kadłubka – Ofiar Oświęcimia – Staszica.

24. Parafia pw. Św. Michała Archanioła od godz. 12:30 – 14:00 (utrudnienia dla linii 73, 93)

Trasa ulicami: Bałtycka – Łowczych – Zawrotna.

25. Parafia pw. Św. Antoniego z Padwy w godz. 12:30 – 14:00 (utrudnienia dla linii 57, 87)

Trasa ulicami: Szczecińska – Poznańska

26. Parafia pw. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w godz. 12:40 – 15:00 (utrudnienia dla linii 101)

Trasa ulicami: Ogrodnicza – Dywizjonu 303 – Żegoty – Kolonistów – Ks. Ludgardy – Średnia.

27. Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w godz. 13:00 – 15:30 (utrudnienia dla linii 60, 88)

Trasa ulicami: Okulickiego – Św. Kingi – Wileńska – Wrocławska – Okulickiego – powrót do kościoła od strony ul. Tarnobrzeskiej.

28. Parafia pw. Św. AP. Piotra i Pawła w godz. 13:30 – 15:30 (utrudnienia dla linii 55, 61, 64, 66)

Trasa ulicami: Niklowa – Granitowa – Krzemienna – F. Szarego – Metalowa – Biała.

29. Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w godz. 17:45 – 19:00 (utrudnienia dla linii 7, 8, 9, 11, 12, 61, 62, 75, 81, 83, 87)

Trasa ulicami: Pocztowa – Boh. Warszawy – Krzywoustego – pl. Zwycięstwa

30. Parafia pw. Św. Dominika w godz. 18:45 – 21:15

Trasa ulicami: Wielkopolska – Podhalańska – Mazurska – Śląska – Wielkopolska – kościół

31. Parafia przy Bazylice Świętego Jana Chrzciciela w godz. 19:00 – 20:30 (utrudnienia dla linii 7, 8, 9, 61, 62, 75, 81, 87, A, B, C)

Trasa ulicami: Bogurodzicy – Niepodległości – 3-go Maja – Drzymały – Kaszubska – Narutowicza – Potulicka – Pl. Zwycięstwa – Św. Wojciecha – Bogurodzicy.

Źródło: ZDiTM