Marek Rupiński zajął 2. miejsce w Race Across America!

Marek Rupiński, mieszkaniec gminy Dobra, ukończył najtrudniejszy maraton kolarski na świecie – Race Across America. Pokonał trasę liczącą 4800 km w 10 dni, 10 godzin i 24 minuty.

Marek Rupiński zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, był też najszybszy w kategorii do lat 50 i zdobył nagrodę najszybszego mężczyzny.

Źródło: Marek Rupiński RAAM 2023 / Facebook

Race Across America to najtrudniejszy, najdłuższy i najstarszy kolarski ultramaraton na świecie organizowany niemal nieprzerwanie od 1982 roku. Trasa wyścigu przebiega przez 12 stanów, a jej łączna długość to ok. 4800 km Niezależnie od warunków atmosferycznych każdy z zawodników ma 12 dni na ukończenie wyścigu. Dotychczasowy rekord, w jakim ukończono Race Across America, wynosi 7 dni, 15 godzin i 56 minut.