Pięć pomysłów na udane Walentynki

Jak zaplanować Dzień Zakochanych? Oto kilka propozycji na Walentynki, które nie wymagają wiele wysiłku, a przede wszystkim są do zrealizowania w Szczecinie lub niedalekiej okolicy.

Na sportowo

W telewizji bombardują nas migawki z Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Zamiast wspólnego oglądania transmisji z Pyongyang proponujemy aktywny sposób na spędzenie Dnia Zakochanych. W Szczecinie mamy do dyspozycji kilka lodowisk (m.in. Szczecińska GubałówkaNetto Arena), a nawet trasę narciarską. Oczywiście jest to pomysł, który wymaga daru przekonywania. Zwłaszcza jeśli nasza druga połówka nie miała do tej pory łyżew czy nart na nogach. Ale nie o idealny styl jazdy tu chodzi. Przecież w razie niepowodzenia ląduje się w rękach ukochanej osoby… A po sportowych zmaganiach warto rozgrzać się przy kubku gorącej czekolady!

Wizyta w SPA

Idealny pomysł dla zabieganych par. Relaks to luksus, na który brakuje czasu zwłaszcza w zimne i krótkie dni o tej porze roku. Każdy z nas tęskni za wakacjami, dlaczego więc nie pozwolić sobie i ukochanej osobie na odprężenie oraz chwile zapomnienia w komfortowym SPA? W Szczecinie i okolicach, a zwłaszcza nad morzem, nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji.

Wyjazd nad morze

17:09 – dokładnie o tej godzinie słońce zachodzi nad polskim morzem w Dzień Świętego Walentego. Warto więc przyjechać po drugą połówkę po pracy i zabrać w przejażdżkę nad Bałtyk. Daleko nie jest, drogi też nie powinny być zatłoczone. Jedyną niewiadomą zawsze jest pogoda, ale jedynie rzęsisty deszcz mógłby przegonić zakochanych z plaży w tak wyjątkowy dzień!

Powrót do przeszłości

Wasza pierwsza randka? Nie ważne kiedy to było – ważne gdzie. Może warto spróbować odtworzyć te pierwsze wspólne chwile razem? Wrócą wspomnienia i wzruszenia, a ukochana osoba z pewnością będzie mile zaskoczona. Oczywiście pod warunkiem, że pub, restauracja czy kino z Waszej pierwszej randki nadal istnieją…

Na kanapie

Kto powiedział, że w Walentynki koniecznie trzeba gdzieś iść? Może po prostu wystarczy stworzyć w domu odpowiedni nastrój, zamówić dobre jedzenie z dowozem, otworzyć butelkę wina i obejrzeć ciekawy film lub serial? Z pomocą przychodzą nam serwisy z wideo na życzenie, ale też Miejska Biblioteka Publiczna i Książnica Pomorska, gdzie możemy bezpłatnie wypożyczyć płytę z bogatej kolekcji DVD. Dla tych, którzy mają więcej czasu na przygotowania, dobrym pomysłem jest samodzielne ugotowanie pysznych potraw dla ukochanej osoby. A świece z pewnością też się znajdą…

Autor: PP szczecin@infoludek.pl