Zawodnicy Bushikanu z medalami wielkoszlemowego Malta Open 2023

Szczecin

10:05
zawodnicy Bushikanu z medalami
Źródło: UM Szczecin

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy szczecińskiego Bushikanu na rozegranym w Ta’ Qali wielkoszlemowym turnieju Malta Open 2023. Pięcioosobowa ekipa pod trenerskim okiem Pawła Bombolewskiego zdobyła 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale. W imprezie wzięło udział ponad 700 zawodników z 28 krajów.

Złote medale wywalczyli: dwukrotnie Małgorzata Czuba (w konkurencjach zespołowych: kumite drużynowym seniorek oraz kumite drużynowym rotation seniorek – w obu startowała w teamie z zawodniczkami Feniksa Kleczew: Natalią Nowak i Justyna Niedzielewską), dwukrotnie Piotr Lisewski (w kata weteranów 51 kat i starsi oraz kata weteranów 55 lat i starsi), a także Paweł Juraszek w kata seniorów (w tej prestiżowej konkurencji, zaliczanej do Wielkiego Szlema federacji UKF, zawodnik wywalczył również nagrodę finansową) i Mikołaj Szarek (w kata chłopców 6 lat i młodsi).

Srebrne krążki zdobyli: dwukrotnie Małgorzata Czuba (w kumite kadetek shobu ippon i kumite kadetek shobu sanbon) i Mikołaj Szarek w kumite chłopców 6 lat i młodsi.

Brązowe medale przypadły Pawłowi Juraszkowi w kata kadetów i Jakubowi Piotrowskiemu w kumite kadetów shobu ippon.

Trener Bushikanu Paweł Bombolewski nie krył zadowolenia wynikami swoich podopiecznych: ,,Malta Open to jeden z największych turniejów na świecie, aby zdobyć medale trzeba często przejść 4-5 rund. Każdy z naszych zawodników spełnił na Malcie założenia startowe, co bardzo cieszy, ale przede wszystkim zadowolony jestem z charakteru, który pokazali w ciężkich bojach w gronie światowej czołówki. Niektórzy ,,wracali z dalekiej podróży”, wygrywając pojedynki pomimo strat w pierwszych połowach, ale najważniejsze że dotarli na podium, co stanowi dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski, które czekają nas już za 2 tygodnie w Brodnicy„.

/Źródło: UM Szczecin/