Joanna Oleksiuk brązową medalistką Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata

Szczecin

10:27
Joanna Oleksiuk

Joanna Oleksiuk, zawodniczka KSI „Start” Szczecin, zdobyła brązowy medal na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Paryżu w dniach 8-17 lipca 2023 roku. W konkurencji pchnięcia kulą w klasie F33 rywalizowało siedem zawodniczek, a każda miała sześć prób do wykonania od razu.

Joanna Oleksiuk wystartowała jako trzecia zawodniczka i już w pierwszym rzucie uzyskała bardzo dobry wynik – 6,64 metra. Jednak najlepszy rezultat osiągnęła dopiero w trzecim rzucie, pchając kulę na odległość 6,70 metra. Tym wynikiem zajęła drugie miejsce za reprezentantką Algierii, Asmahane Boudjadar, która osiągnęła odległość 7,06 metra. Wciąż pozostawało jeszcze cztery rywalki, więc emocje były ogromne.

Ostatecznie, Joanna Oleksiuk zdobyła upragniony brązowy medal, wyprzedzając pozostałe zawodniczki. Pierwsze miejsce zajęła Maria Strong z Australii, a drugie Asmahane Boudjadar z Algierii. Dla Joanny był to pierwszy raz, kiedy stanęła na podium podczas światowych zawodów rangi mistrzowskiej. Wcześniej dwukrotnie zajmowała czwarte miejsce – na mistrzostwach świata w 2019 roku w Dubaju oraz na Igrzyskach Paraolimpijskich w 2021 roku w Tokio. Teraz, dzięki świetnemu występowi w Paryżu, może cieszyć się ze zdobycia historycznego medalu na Mistrzostwach Świata.

/Źródło: UM WZ/