Życie zero waste. Spotkanie z Kasią Wągrowską

13:00

Kiedy

25.05 - 25.05.2019
godz.: 13:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

ProMedia -Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 54
aleja Wojska Polskiego 2
Szczecin

Życie zero waste. Spotkanie z Kasią Wągrowską

Kasia Wągrowska, autorka książki „Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej” i bloga www.ograniczamsie.com.

Spotkanie będzie pretekstem do rozmowy o tym, co każdy z nas może zrobić żeby naszej planecie było nieco lżej.

Książka jest kompendium wiedzy na temat zero waste osadzonym w polskim kontekście. Przedstawiam w niej historię ruchu zero waste na świecie, zatrzymując się dłużej na czasach współczesnych, w których redukcja odpadów jest szczególnie ważna. Masowa produkcja rzeczy kiepskiej jakości skłania nas do częstszego kupowania, a co za tym idzie wymiany starych na nowe, niekoniecznie lepsze i trwalsze. Moda zmienia się z sezonu na sezon, a my wierzymy, że zakupy doprowadzą nas do szczęścia szybciej niż cokolwiek innego.

Książkę można używać jak codzienny poradnik w kuchni, w trakcie zakupów czy przy domowych porządkach, gdyż zawiera mnóstwo przepisów na konkretne potrawy i specyfiki. Wszystkie z nich przetestowałam u siebie w domu i z powodzeniem mogę polecić.

Jest w niej sporo historii z życia wziętych, pokazujących, jak czasem zabawne, a czasem stresujące może być wprowadzanie nowych nawyków.

Spotkanie jest częścią projektu „Śródmieście bez plastiku” finansowanego ze środków Miasta Szczecin, w ramach programu Mikrodotacje 2019.

Źródło: Organizator