Zwiedzanie z Gryfitkiem. Spotkanie z Tomkiem Wieczorkiem

18:00

Kiedy

26.02 - 26.02.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Zwiedzanie z Gryfitkiem. Spotkanie z Tomkiem Wieczorkiem

Spotkanie z Tomkiem Wieczorkiem, promujące jego najnowszą książkę „Wały Chrobrego. Wrota Szczecina. Zwiedzanie z Gryfitkiem”.

Tomasz Wieczorek to przewodnik turystyczny po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły”, której jest współautorem. Twórca koncepcji zrealizowania filmu „Zamek wśród atrakcji Pomeranii”, kart edukacyjnych oraz gry planszowej po szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. Autor tekstu oraz koncepcji przewodnika dla dzieci pt. „Zwiedzamy Zamek”. Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem „Zamek szczeciński”. Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie i Mapie Lubinusa.

Najnowsza publikacja Tomasza Wieczorka „Wały Chrobrego. Wrota Szczecina” zbiegła się z dwudziestoleciem jego pracy przewodnickiej i w dużej mierze jest oparta na zdobytym doświadczeniu podczas spotkań z oprowadzanymi osobami zainteresowanymi historią Szczecina. Ten przewodnik to rodzaj zeszytu edukacyjnego, podszytego fantazją, legendami, ale i faktami. Adresowany jest dla dużych i małych miłośników zwiedzania, jego bohaterem jest mały, ciekawski gryf – Gryfitek.

Źródło: Organizator