Zuzu i Lulu – spektakl charytatywny

15:00

Kiedy

10.09 - 10.09.2016
godz.: 15:00

Gdzie


Zuzu i Lulu

Marzanna Wieczorek to jedna z założycielek klubu sportowego Piękna Siła w Bielsku Podlaskim; aktywnie uczestniczyła w imprezach sportowych i w wielu akcjach charytatywnych na rzecz chorych. 19 czerwca tego roku Marzanna wzięła udział w biegu z przeszkodami. Uległa wówczas wypadkowi i doznała poważnego urazu kręgosłupa, wskutek czego cierpi teraz na niedowład dolnych kończyn. Po poważnej operacji przebywa na oddziale rehabilitacji w szpitalu w Hajnówce. Pierwszy rok tej rehabilitacji jest najważniejszy i zaważy na jej dalszych losach. Marzanna stara się o pobyt w Specjalistycznym Szpitalu Rehabilitacyjnym. Niestety, jedna doba w tym szpitalu kosztuje prawie 500 złotych. Marzanna powinna jak najszybciej znaleźć się w tym szpitalu i rozpocząć rehabilitację.

Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie chce pomóc Marzannie w zebraniu pieniędzy na rehabilitację i w odzyskaniu zdrowia. W tym celu 10 września aktorzy zagrają spektakl „Zuzu i Lulu” charytatywnie. Nasze aktorki i osoby obsługujące spektakl zrezygnowały ze swoich honorariów. Wszystkie pieniądze, które uda nam się zebrać, przekażemy na leczenie Marzanny Wieczorek.

Pomysłodawczynią tego działania jest Edyta Niewińska-Van der Moeren, koleżanka Marzanny z dziecięcych lat, aktorka Teatru Lalek „Pleciuga”, współtwórczyni „Zuzu i Lulu”: Kochani Widzowie! Moja koleżanka, z którą między innymi spędzałam moje wspaniałe dzieciństwo w rodzinnym Bielsku Podlaskim, uległa ciężkiemu wypadkowi. Aby mogła wrócić do normalnego życia, musi poddać się długiej i kosztownej rehabilitacji. W sobotę 10 września o godzinie 15.00 zagram wspólnie z Kasią Klimek nasz autorski spektakl „Zuzu i Lulu” na deskach naszej Pleciugi w Szczecinie – właśnie dla Niej! Liczę na Waszą obecność i wsparcie.

Źródło: Organizator