Zrób własną mozaikę! Warsztaty dla każdego.

12:00

Kiedy

01.08 - 01.08.2020
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

park im. Stanisława Nadratowskiego
park im. Stanisława Nadratowskiego
Szczecin

Zrób własną mozaikę! Warsztaty dla każdego.

Podwórkowy Dom Kultury w Parku Nadratowskiego to okazja do stania się współtwórcą sąsiedzkiej mozaiki w ramach dwóch tur warsztatowych (piątek i sobota) dla osób w różnym wieku. „Można przyjść samemu, można z rodziną, przyjaciółmi albo kolegami z pracy” – zachęcają organizatorzy – „Każda osoba lub grupa otrzyma od nas mozaikowy zestaw startowy do samodzielnej pracy, a wszystkie powstałe elementy, te małe dziełka, złożymy w całość, czyli sąsiedzką mozaikę, która pozostanie w parku”. W Podwórkowym Domu Kultury odbędzie się też premiera mapki z lokalizacjami szczecińskich mozaik, przygotowanej przez Sabinę Wacławczyk i Joannę Olszowską z projektu Mozaiki szczecińskie.

Coraz częściej się mówi, że Szczecin mozaikami stoi niczym Wrocław krasnalami. Dołóżcie swoją „cegiełkę” do mapy szczecińskich mozaik i pomóżcie stworzyć kolejną.
Każdy z uczestników otrzyma tabliczkę (ok. 25 x 25 cm) oraz zestaw mozaikowych niewielkich kafelków. Wszyscy będą mieli ten sam zestaw kolorystyczny kafelków i dowolność w ich układaniu – dzięki temu każdy powstały element będzie inny, choć w tej samej konwencji. Na koniec zostaną połączone tworząc wspólny, mozaikowy wzór, który utrwalony zostanie na fragmencie muru pamiętającego lepsze czasy.

Każdorazowo przygotowano 5 stanowisk (przy każdym mogą działać 4 osoby).
Nie obowiązują zapisy.

Źródło: Organizator