Zrób własną mozaikę! Warsztaty dla każdego.

16:00

Kiedy

31.07 - 31.07.2020
godz.: 16:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

park im. Stanisława Nadratowskiego
park im. Stanisława Nadratowskiego
Szczecin

Zrób własną mozaikę! Warsztaty dla każdego.

Podwórkowy Dom Kultury w Parku Nadratowskiego to okazja do stania się współtwórcą sąsiedzkiej mozaiki w ramach dwóch tur warsztatowych (piątek i sobota) dla osób w różnym wieku. „Można przyjść samemu, można z rodziną, przyjaciółmi albo kolegami z pracy” – zachęcają organizatorzy – „Każda osoba lub grupa otrzyma od nas mozaikowy zestaw startowy do samodzielnej pracy, a wszystkie powstałe elementy, te małe dziełka, złożymy w całość, czyli sąsiedzką mozaikę, która pozostanie w parku”. W Podwórkowym Domu Kultury odbędzie się też premiera mapki z lokalizacjami szczecińskich mozaik, przygotowanej przez Sabinę Wacławczyk i Joannę Olszowską z projektu Mozaiki szczecińskie.

Coraz częściej się mówi, że Szczecin mozaikami stoi niczym Wrocław krasnalami. Dołóżcie swoją „cegiełkę” do mapy szczecińskich mozaik i pomóżcie stworzyć kolejną.
Każdy z uczestników otrzyma tabliczkę (ok. 25 x 25 cm) oraz zestaw mozaikowych niewielkich kafelków. Wszyscy będą mieli ten sam zestaw kolorystyczny kafelków i dowolność w ich układaniu – dzięki temu każdy powstały element będzie inny, choć w tej samej konwencji. Na koniec zostaną połączone tworząc wspólny, mozaikowy wzór, który utrwalony zostanie na fragmencie muru pamiętającego lepsze czasy.

Jak wziąć udział?
Można się zapisać i mieć gwarancję miejsca lub przyjść spontanicznie i być może chwilkę poczekać. 
31.07 (piątek) | g. 16.00-19.00 tura I
Umawiacie się na konkretną godzinę (16.00, 17.00, 18.00 lub 19.00), każdorazowo przygotowano 5 stanowisk (przy każdym mogą działać 4 osoby). Zapisy i szczegóły: ada@oswajaniesztuki.pl.

Źródło: Organizator