I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokiem

11:00

Kiedy

20.09 - 20.09.2017
godz.: 11:00

Gdzie

Plaża kąpieliska Głębokie
ul. Kupczyka 2
Szczecin

Kategorie


Dzięki „Eko-przedszkolakom” ryby znów zaśpiewają w Jeziorze Głębokiem.

To już dziewiąta, coroczna, wielka edukacyjna zabawa dla dzieci i przyrody.

Blisko 500 szczecińskich przedszkolaków przyczyni się do biologicznej regeneracji Jeziora Głębokie. Już w najbliższą środę 20.09.2017 każde z uczestniczących w wydarzeniu dzieci wpuści do wody małego lina,  uprzednio nadając mu imię, co zostanie potwierdzone okazjonalnym dyplomem.

Happeningowi towarzyszyć będzie sprzątanie dna akwenu przez płetwonurków, gry i zabawy edukacyjne, stoiska tematyczne, pokazy ratownictwa wodnego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,  spotkania i pogadanki, wystawy i  stoiska informacyjne.  Bogaty program imprezy ma służyć zabawie, podnoszeniu świadomości ekologicznej dzieci i kształtowaniu zachowań proekologicznych oraz zamiłowania do środowiska naturalnego.

Ryby o długości 8-12 cm zostaną zakupione i przewiezione w specjalistycznym samochodzie na kąpielisko przez pracowników Okręgu Szczecińskiego Polskiego Związku Wędkarskiego.

Jezioro Głębokie już od lat 20. XX wieku jest intensywnie wykorzystywane turystycznie, co przyczynia się do zanieczyszczenia akwenu. Aby zachować jego biologiczną równowagę, od kilku lat  człowiek stara się zatrzymać ten proces  m.in. przez tzw. biomanipulacje rybackie. Podstawowym elementem tej metody jest zarybianie rybami drapieżnymi, w czym uczestniczą szczecińskie przedszkolaki.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „EKO PRZEDSZKOLAK”.

Źródło: Dom Kultury Słowianin