Zjazd Młodych Gwiazd. Młodzi śpiewają Kondratowicza

12:00

Kiedy

07.07 - 07.07.2019
godz.: 12:00

Gdzie

Ogród Różany
Pawła Jasienicy 8
Szczecin

Zjazd Młodych Gwiazd. Młodzi śpiewają Kondratowicza

„Tyle słońca w całym mieście”, „Powrócisz tu”, „Trzynastego” i wiele innych piosenek autorstwa Janusza Kondratowicza, usłyszymy w niedzielę, 7. lipca br. Zapraszamy do Ogrodu Różanego w Szczecinie na IV edycję Zjazdu Młodych Gwiazd. Początek godz. 12.00.

Janusz Kondratowicz, bohater tegorocznej edycji Zjazdu Młodych Gwiazd napisał prawie dwa tysiące piosenek z czego ponad 200, to dzisiaj klasyka polskiej muzyki rozrywkowej. Jedną z nich jest utwór „Zakochani są wśród nas”, którą wyśpiewała na festiwalu opolskim i sopockim w 1965 roku szczecinianka i patronka Grand Prix Zjazdu – Helena Majdaniec.

Zjazd Młodych Gwiazd to ogólnopolski konkurs wokalny, mający za zadanie promować wśród młodych adeptów sztuki wokalnej historię polskiej piosenki, najlepsze wzorce tekstowo-muzyczno-wokalne oraz wymianę doświadczeń opiekunów i wykonawców.

Bohaterem i inspiracją podczas tegorocznej edycji ZMG dla młodych artystów będzie Janusz Kondratowicz. Kondratowicz napisał prawie dwa tysiące piosenek z czego ponad 200, to dzisiaj klasyka polskiej muzyki rozrywkowej. Jedną z nich jest utwór „Zakochani są wśród nas”, którą wyśpiewała na festiwalu opolskim i sopockim
w 1965 roku szczecinianka i patronka Grand Prix Zjazdu – Helena Majdaniec.

IV edycja Zjazdu Młodych Gwiazd odbędzie się w dniach 5-7 lipca. W tym roku, po raz pierwszy młodzi artyści będą konkurować w dwóch kategoriach:
kategoria młodsza: 13-16 lat;
kategoria starsza: 17-25 lat (druga kategoria walczy o Kryształowy Kamerton
ZAKR-u).
Przesłuchania obu kategorii odbędą się 6. lipca, zaś Koncert Galowy – 7 lipca na scenie ”Różanego Ogrodu Sztuki” przy ul. Pawła Jasienicy 6. W Koncercie Galowym wezmą udział wszyscy uczestnicy. Zaczynamy o godz. 12.00.

Przez promocję polskiej piosenki młodzi artyści mają szansę poznać dorobek kluczowych twórców polskiej muzyki popularnej. Otrzymają także możliwość kontaktu z ważnymi osobami krajowej branży muzycznej, którzy mogą pomóc w ich karierze wokalnej.

Po raz pierwszy w działania włączyli się doceniając konkurs i pomysł: Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych i Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych. Gościem Zjazdu prócz Marii Szabłowskiej, Krzysztofa Dzikowskiego, będzie także uznany kompozytor, twórca wielu przebojów, Ryszard Poznakowski, a w realizacji telewizyjnej uczestniczyć będą przedstawiciele TVP Rozrywka.

Źródło: Organizator