Zielony Wolontariat

12:00

Kiedy

07.12 - 08.12.2018
godz.: 12:00

Gdzie

Ośrodek Teatralny Kana
Pl. św. Piotra i Pawła 4/5
Szczecin

Kategorie


PIĄTEK: 12:00-15:00 – „Myśl globalnie, działaj regionalnie”. Warsztaty dla młodzieży, prowadzenie: Kamila Bieniecka

Czy „poproszę bez słomki” może zmienić moje otoczenie? Dlaczego warto patrzeć na świat choć trochę szerzej? Czy młodzież ma wpływ na międzynarodowe strategie i czy w 2030 roku będziemy z siebie dumni czy raczej zawstydzeni? Głównym celem warsztatów dla młodzieży jest zwrócenie uwagi na połączenie pomiędzy codziennym życiem nastolatków a Sustainalable Development Goals (Celami Zrównoważonego Rozwoju) i Baltic 2030 Action Plan (wdrażaniem SDGs w rejonie Morza Bałtyckiego).

Porozmawiamy o małych i wielkich krokach ku lepszemu, sile partnerstw oraz zwrócimy uwagę na wybory, których dokonujemy w sklepach odzieżowych . Zapraszamy osoby w wieku 13-18 lat. Prosimy o rejestrację na warsztaty tak szybko jak to możliwe. W ramach przygotowania do warsztatów uczestnicy otrzymają drogą mailową ćwiczenia, których rezultaty zaprezentują podczas warsztatów.

16:00-22:00 – Spotkanie z przedstawicielami organizacji + gotowanie + koncert / Piwnica Kany

1. Spotkanie z organizacjami, które prowadzą  działalność zgodną z Celami Zrównoważonego Rozwoju. Na scenie pojawią się organizacje ekologiczne, prozwierzęce, walczące o prawa kobiet, promujące aktywność obywatelską).

2. Wspólne gotowanie, które poprowadzi Gosia Rawa – lokalna aktywistka, koordynatorka programu „Wegański Szczecin”. Wspólne przygotowanie wegańskich potraw będzie połączone z rozmowami na temat ekologicznego trybu życia, korzyści płynących z wykluczenia produktów odzwierzęcych w diecie i wpływie hodowli zwierząt na masową skalę na środowisko.

3. Koncert – szczegóły wkrótce

SOBOTA (godziny poranne) – Wolontariat w wybranej organizacji na terenie Szczecina