Zielone Świątki w Zoo Ueckermünde

10:00

Kiedy

04.06 - 04.06.2017
godz.: 10:00

Gdzie

ZOO Ueckermünde
Chausseestraße 76
Ueckermünde

Zielone Świątki w Zoo Ueckermünde

Zielonoświątkowa niedziela i poniedziałek zapowiada się zwierzęco kolorowo w Zoo Ueckermünde! Podczas licznych pokazowych karmień dowiecie się ciekawostek z życia ostronosów lub lwów, poznacie potomstwo uisti białouchej i będziecie mogli pogłaskać alpaki. Podczas „Zwierzęcego malowania” clown Happy wyczaruje kolorowe buzie wszystkim dzieciom.

Pokazowe karmienia podczas Zielonych Świątek 4.-5.06.2017
godz. 11 ostronosy
godz. 13 lamy
godz. 13:15 uistii białoucha
godz. 14 lwy
godz. 14:15 surykatki
godz. 14:30 dingo
godz. 15 alpaki

Wydarzenie jest częścią projektu „Transgraniczne zbliżenie dzieci i młodzieży w Ogrodzie Zoologicznym Ueckermünde“.  Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Mecklenburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania). 

Zwierzęce potomstwo w Zoo!
Łabędzie czarne zostały rodzicami 5 pisklaków. Łabędzią rodzinę można podziwiać odwiedzając ich staw pomiędzy zagrodą kangurów a wybiegiem emu. Kolorowe ary złożyły 3 jaja. W Małpim Gaju zaś przyszedł na świat młody magot makak.

Letni program w czerwcu, lipcu & sierpniu!
2 czerwca startujemy z letnim programem w Zoo! W każdy piątek, po zachodzie słońca wybierzemy się na „spacer z latarkami”.  Podpatrzymy zwierzaki w ich sypialniach i poznamy ich skretne nocne życie. W piątek, 2. czerwca zapraszamy na godz. 21.30. Nie zapomnijcie latarek! Godziny oprowadzania uzależnione są od zachodu słońca i będą na bieżąco publikowane na facebooku.

W każdy wtorek o godz. 10 zapraszamy na rodzinne „safarii wśród drapieżników”.  Na swej drodze spotkacie łowców czyhających na swe ofiary, spojrzycie lwom głęboko w oczy i podąrzycie śladami wilków.

W każdą środę o godz. 10 odbędzie się „wizyta wśród zwierzęcych gwiazd”. Spotkamy Króla Julina, poznamy Króla Lwa oraz innych celebrytów ze świata filmu i telewizji.

Oprowadzania odbywają się w języku niemieckim.  W miarę możliwości prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa mailowo na kontakt@tierpark-ueckermuende.de

Źródło: Zoo Ueckermünde