Zielone Świątki w Zoo Ueckermünde

11:00

Kiedy

20.05 - 21.05.2018
godz.: 11:00

Gdzie

ZOO Ueckermünde
Chausseestraße 76
Ueckermünde

Zielone Świątki w Zoo Ueckermünde

Zwierzęcy mieszkańcy zapraszają do Zoo Ueckermünde w Niedzielę i Poniedziałek Zielonoświątkowy. Surykatki, lwy, wilki i inne zwierzaki oczekują podczas pokazowych karmień. Jakie przysmaki lubią zwierzaki, mlaszczą zwierzaki podczas jedzenia oraz jaka jest ranga w stadzie podczas posiłkόw – to i wiele innych ciekawostek możecie dowiedzieć się podczas pokazowych karmień.

Pokazowe karmienia:

Godz. 11:00 / surykatki
Godz. 13:00 / lamy
Godz. 13:15 / uistii białoucha
Godz. 14:00 / lwy
Godz. 14:30 / wilki
Godz. 15:00 / wydry

W Poniedziałek Zielonoświątkowy najmłodsi goście będą mogli przez cały dzień skorzystać z malowania buzi z Clownem Happy.

Wiosna przyniosła ze sobą nie tylko słoneczną pogodę ale rόwnież nowych mieszkańcόw Ueckermundzkiego Zoo. Odwiedzający zoo mogą podpatrzeć w zagrodach potomstwo u kangurόw, owiec kameruńskich czy też  muflonόw w nowej zagrodzie za Małpim Gajem. O żeńskie potomstwo powiększyły się rόwnież rodziny kucy szetladzkich oraz lam.

Nowymi mieszkańcami zoo są dwie mini krόwki rasy Dahomey. Jest to najmiejsza rasa krόw na świecie. Wśrόd koni najmniejszymi są kuce szetlandzkie, wśrόd bydła domowego mini krόwki Dahomey. Byczek nie będzie większy niż 100 cm, przy czym waży ok. 250 kg,  jałόwka jest nieco mniejsza, 90 cm wzrostu przy wadze 180 kg.

W Akwarium Zalewu Szczecinskiego pojawiły się rόwnież nowi mieszkańcy, aksolotl meksykański.  Jest to ogoniasty płaz, ktόry całe życie pozostaje w postaci larwalnej. Żyja wyłącznie pod woda. Posiadają niezwykłą zdloność do odbudowy utraconych organόw oraz części ciała. To tłumaczy pochodzenie ich nazwy, aksolotl z języka aztekόw oznacza „potwόr wodny“.

Źródło: Organizator