Żelechowa clean & grill vol.3

11:45

Kiedy

05.09 - 05.09.2020
godz.: 11:45

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Boisko plac zabaw ul. Ostrowska 9
ul. Ostrowska 9
Szczecin

Żelechowa clean & grill vol.3

To już 3 edycja społecznej akcji porządkowania osiedla Żelechowa połączonej z sąsiedzkim grillem i rodzinnym festynem. Tradycyjnie dla Tych, którzy poświęcą około godzinki czasu, żeby zadbać o nasze otoczenie przygotowaliśmy upominki w postaci okolicznościowych kubków i eko toreb.

W tym roku sprzątamy okolice ul. Dębogórskiej przy Głowickiej oraz ul. Pelikana. W miejscach zbiórki uczestnicy otrzymają worki i rękawiczki oraz kupony na poczęstunek w trakcie festynu, który odbędzie się na boisku i placu zabaw, przy Ostrowskiej 9 (za przychodnią i przed parkiem), dokąd można będzie wybrać się w towarzystwie przewodników, którzy ubogacą spacery swoimi opowieściami o naszym osiedlu.

Tu na uczestników czekać będą artyści plastycy, którzy poprowadzą plener malarski, a także 2 ergometry, na których odbędą się regaty o tytuł „Super Taty”. Oprócz tego jak zawsze na warsztatach eko recyklingu sprawdzimy, co zdolne dzieci mogą zmajstrować ze śmieci.

Imprezę uświetnią występy znakomitych artystów, czyli Kuncfota i Porka oraz Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie. Dopełnieniem wspólnej zabawy będą atrakcyjne nagrody od naszych wspaniałych partnerów, przewidziane dla uczestników zabaw i konkursów. Przy okazji naszego spotkania zaprezentujemy tegoroczny wspólny projekt północnych osiedli do SBO.

Harmonogram

11:00 – 11:45
Dębogórska / Robotnicza – Odkrywanie ogrodu Tilebeinów z dr Markiem Łuczakiem
11:45 – 15:00
Żelechowa – Kuncfot & Porek „Music truck tour”
12:00 – 13:00
Dębogórska / Pelikana – Sąsiedzkie sprzątanie osiedla i rozdanie kuponów
13:00 – 14:00
Dębogórska / Pelikana – Osiedlowe spacery z przewodnikami
14:00 – 18:00
Ostrowska 9 – boisko * gry i zabawy dla dzieci * plenery z malarzami * warsztat eco recyclingowy * regaty na ergometrach * konkurs historyczny * pokazy pierwszej pomocy i badanie poziomu cukru * prezentacja projektu SBO „Kurs na północ” * plenerowa wystawa historyczna * grill, ciastka i napoje

Ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiczne prosimy o zabranie ze sobą maseczek.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o udostępnianie wydarzenia oraz zapraszanie znajomych.

/Wydarzenie dodane przez Użytkownika/