Żeglarskie mistrzostwa

10:00

Kiedy

23.08 - 26.08.2019
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Przystań Centrum Żeglarskiego
ul. Przestrzennej 19
Szczecin

Ponad 200 zawodników z całej Polski zjedzie do Szczecina i powalczy o tytuły: Młodzieżowego Mistrza Polski w Windsurfingu, Mistrza Polski PSKO do lat 13 oraz Klubowego Mistrza Polski.

Trzy kategorie, trzy różne klasy i dziesiątki zawodników, którzy będą walczyć z żywiołem i własnymi słabościami.

1. Mistrzostwa Polski Młodzików w windsurfingu (24-26.08.)

W zeszłym roku Mistrzostwa Polski rozgrywane były  w Pucku, gdzie, zawodnik reprezentujący Klub Sportowy Centrum Żeglarskie, zdobył wicemistrzostwo Polski. I to właśnie wtedy zrodził się pomysł organizacji Mistrzostw Polski w Szczecinie. Szczecin po wielu latach powrócił na windsurfingową regatową mapę Polski. Mistrzostwa Polski Młodzików to impreza rozgrywana w klasie Bic Techno 293 w kategoriach 4.0 ; 5.8 ; 6.8 OD (One Design); 7.8 OD, rozgrywana w trakcie 3 dni, w terminie 24-26 sierpnia.

2. Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13 (23-25.08.)

W ciągu 3 dni planowane jest rozegranie 9 wyścigów, w których wezmą udział najmłodsi zawodnicy na łódkach klasy Optimist. Po rywalizacji na wodzie, na dzieci będzie czekać poczęstunek, a także zabawy przygotowane przez animatorów.  MPSKO do lat 13 to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich dla klasy Optimist w Polsce.

3. Finał Ekstraklasy Żeglarskiej (24-25.08.)

W ramach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej rywalizuje między sobą 12 załóg. Po 3 rundach na czele tabeli z identyczną ilością punktów znajdują się Giżycko i Jeziorak. Tuż za nimi ze stratą zaledwie 2 pkt plasuje się Legia Warszawa. Szczecińska załoga zajmuje 5 miejsce.  Polska Ekstraklasa Żeglarska to projekt oparty o sport na wysokim poziomie. Jego uczestnikami są czołowe polskie kluby żeglarskie walczące o tytuł Klubowego Mistrza Polski.

Źródło: Organizator