„Zawisza Czarny” – nowa książka Jakuba Ćwieka

18:00

Kiedy

23.02 - 23.02.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

„Zawisza Czarny” – nowa książka Jakuba Ćwieka

Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem i promocja jego najnowszej książki „Zawisza Czarny”. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

O książce:
Już się nie musisz obawiać, Polsko. Zawisza Czarny jest na posterunku!
Zawisza pochodził z Wybrzeża Kości Słoniowej. Trafił pod opiekę emerytowanego żołnierza i mistrza sztuk walki pełniącego posługę misjonarską. Ten nauczył afrykańskiego chłopca bycia skutecznym na polu bitwy, pomógł mu zmienić ciało w broń, a przy okazji zaszczepił w umyśle polskie wartości, wpoił zasady patriotyzmu i ogromną miłość do nadwiślańskiego kraju. Podopieczny misjonarza, już jako dorosły mężczyzna, przybył do Polski, by krzewić prawdziwą, dobrze rozumianą polskość. Oto Zawisza Czarny!

Jakub Ćwiek urodził się w Opolu. Rocznik 1982 – czyli ten sam, co debiutancki singiel zespołu Metallica, filmowy Conan Barbarzyńca i Blade Runner, to zobowiązuje. Pierwsze trzy lata życia spędził jako dziecko całego akademika, po czym przeprowadził się z rodzicami do Głuchołaz. Dalej było już tylko gorzej, stał się człowiekiem drogi – przeprowadzał się 23 razy w ciągu ostatnich 5 lat. Pięciokrotnie nominowany, otrzymał Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2011 w kategorii opowiadanie za tekst „Bajka o trybach i powrotach”.

Źródło: Organizator