Zamkowy Wieczór Książęcy przy muzyce

16:00

Kiedy

17.06 - 17.06.2018
godz.: 16:00

Bilety

Bilet: 5 zł.

Temat spotkania: Wskrzeszenie pałacu, czyli Zapomniany pomorski Wersal

Gospodarze spotkania: dr Wojciech Kral i dr  Andrzej Wątorski

Spotkanie będzie poświęcone barokowemu pałacowi w Stolcu w pobliżu Szczecina, w którym powstaje park legend. Obiekt kryje w sobie wiele tajemnic i związany jest z dziejami szlacheckich rodzin pomorskich von Raminów i Blankenburgów, ale jest też uwikłany w wiele dziejowych legend, klątw i intryg. Obecnie rozpoczyna się rewitalizacja założenia pałacowego i parku. To niezwykłe miejsce, nieznane i zapomniane, zdegradowane przez lata, powraca na naszych oczach do życia. Niebawem rozpoczną się kolejne etapy odbudowy kolejnych części założenia, a wraz z nimi powstanie jedna z najpiękniejszych i największych innowacji technologiczno-endogenicznych w Europie, będąca unikalnym punktem turystycznym na mapie całej Polski.

Gościem będzie  menedżer projektu rewitalizacji założenia pałacowo-parkowego w Stolcu Pani Marzena Zimnicka

W trakcie spotkania rozbrzmiewać będzie muzyka wokalna z okresu baroku w wykonaniu Agnieszki Roguskiej (klawesyn) i Dariusza Sikorskiego (tenor).

Dariusz Sikorski – muzyk, dyrygent, wokalista, pedagog oraz anglista. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, Akademii Muzycznej w Bydgoszczy  oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Szczecina, szczególnie w dziedzinie chóralistyki i kameralistyki, za co został odznaczony  Srebrnym Gryfem Pomorskim w uznaniu zasług dla regionu. Jest współzałożycielem, wokalistą i dyrygentem męskiego zespołu wokalnego „The Baltic Singers”.

Agnieszka Roguska – absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obroniła pracę magisterską z pogranicza literatury i muzyki. Uczennica Marka Pilcha (Ewangelicki Instytut Muzyki Sakralnej we Wrocławiu). Od 2003 organistka Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Trójcy w Szczecinie. Była dziennikarzem muzycznym, naucza muzyki dzieci i dorosłych. Jako klawesynistka koncertuje z zespołami grającymi muzykę dawną (m.in. ze szczecińskim „Pomerania Ensemble” oraz wielkopolskim „Corona Florum”).

Źródło: Organizator