Zamkowe Wieczory Książęce z muzyką

16:00

Kiedy

25.09 - 25.09.2016
godz.: 16:00

Gdzie


W ramach akcji 60+Kultura

Temat spotkania: Pawana w świetle księżyca, czyli impresje z zamkowego ogrodu

Prowadzenie: Wojciech Kral i Andrzej Wątorski 

Spotkaniu towarzyszyć będą najpiękniejsze miniatury muzyki kameralnej z okresu impresjonizmu w wykonaniu Doroty Jasińskiej (skrzypce) i Magdaleny Malarczyk (fortepian). Spotkanie będzie poświęcone muzycznym obrazom przyrody i życia dworskiego – mowa będzie o balach i ogrodach zamkowych. Jakimi środkami muzycznymi kompozytorzy XIX wieku starali się oddać atmosferę dawnych czasów oraz odgłosy przyrody i ulotne wrażenia, np. takie jak księżycowa poświata czy grę promieni słonecznych w kroplach wody?

Dorota Jasińska ukończyła Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu pod kierunkiem prof. J. Purzyckiego, następnie – z wyróżnieniem – Conservatorio Statale di Musica „G.Tartini” di Trieste we Włoszech w klasie skrzypiec prof. G. Selvaggio. W maju 2013 roku Dorota Jasińska została nagrodzona prestiżowym stypendium artystycznym w dziedzinie kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Ważne miejsce w życiorysie artystycznym Doroty Jasińskiej zajmuje wykonawstwo muzyki XX wieku, ugruntowane współpracą z macedońskim kompozytorem i realizatorem dźwięku Ivanem Penovem. Artyści wykonali wspólnie w Polsce i we Włoszech koncerty muzyki elektroakustycznej. Od 2013 roku skrzypaczka związana jest ze Szczecinem, gdzie prowadzi działalność pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. T. Szeligowskiego oraz współpracuje z Operą na Zamku.

Magdalena Malarczyk naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku pięciu lat. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych solowych i kameralnych, koncertowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą (Włochy, Holandia, Białoruś). Umiejętności pianistyczne doskonaliła na kursach mistrzowskich u wielu wybitnych pianistów-pedagogów, była wielokrotnie nagradzana stypendiami Towarzystwa Miasta Szczecina oraz Prezydenta Miasta Szczecina, została także uhonorowana prestiżowym stypendium II Programu Polskiego Radia. Od 2012 roku Magdalena Malarczyk pracuje na stanowisku pianisty-akompaniatora w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza oraz w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Źródło: Organizator

Gdzie:

Bilet: Cena biletu: 1 zł