Zamkowe Wieczory Książęce

16:00

Kiedy

24.09 - 24.09.2017
godz.: 16:00

Bilety

Bilet: 5 zł

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Temat: „Zacznijmy od Bacha, czyli Kochajcie Bacha, dziewczęta”

Pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie z cyklu „Zamkowe Wieczory Książęce” dedykowane będzie pamięci Zbigniewa  Wodeckiego, zmarłego w maju br. muzyka znanego między innymi z przeboju „Zacznij od Bacha”.

Zgodnie z tytułem  piosenki, nowy sezon artystyczny rozpoczniemy od przypomnienie dziejów życia i muzyki tego barokowego kompozytora. Gawędę o Johannie Sebastianie wypełnią obrazy miejsc, z jakimi był związany, anegdoty o nim i o jego współczesnych, a całości dopełnią informacje o miejscu Bacha w kulturze popularnej (np. w piosenkach Skaldów). O dworach monarszych i o książętach, z którymi związany był najważniejszy muzyk europejskiego baroku, opowiedzą: dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski. Utwory J.S. Bacha wykonają: klawesynistka Agnieszka Roguska i flecistka Lena Beck.

Agnieszka Roguska – absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obroniła pracę magisterską z pogranicza literatury i muzyki. Uczennica Marka Pilcha (Ewangelicki Instytut Muzyki Sakralnej we Wrocławiu). Od 2003 organistka Parafii Ewangelicko – Augsburskiej św. Trójcy w Szczecinie. Była dziennikarzem muzycznym. Jako klawesynistka koncertuje z zespołami grającymi muzykę dawną.

Lena Beck / Niemcy /, uczennica  Szczecin International School, pracująca pod kierunkiem  Dariusza Sikorskiego – nauczyciela  muzyki w  międzynarodowej szkole, który przygotowuje ją do zdawania matury międzynarodowej z muzyki.

Prowadzący: Wojciech Kral i  Andrzej Wątorski.

 Źródło: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie