Zamkowe Spotkanie z Psychologią i Sztuką

17:30

Kiedy

21.05 - 21.05.2019
godz.: 17:30

Bilety

Bilet: 8 zł

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich - Hol Wschodni
Korsarzy 34
Szczecin

Tematem spotkania będzie „Edukacja – droga do wolności”, który poprowadzi Michał Józef Kawecki, twórca i gospodarz Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką. Oprawą muzyczną spotkania odpowiedzialny będzie Przemysław Bielec – gitara.

„Jeżeli jesteś młody, darz szkołę życzliwością i szacunkiem. Ale nie ulegaj złudzeniom – to nie szkoła, nie lekcje, nie programy (…) czegoś cię nauczą. To może zrobić tylko nauczyciel (…). To on nauczy cię mądrego życia pomimo szkolnych programów i nakazów. Dlatego módl się o mądrych nauczycieli i bądź im wdzięczny”. Autorem tych słów jest profesor dr hab. Tadeusz Sławek, były rektor Uniwersytetu Śląskiego.

W sytuacji głębokiego kryzysu edukacji potrzebna jest rozmowa o fundamentalnej roli nauczyciela w szkole. Rozmowę taką przeprowadzą Michał Józef Kawecki, psycholog terapeuta, oraz jego gość prof. zw. dr hab. Maria Czerepaniak-Walczak, kierownik Zakładu Pedagogiki Ogólnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.

Przemysław Bielec – gitarzysta, pedagog, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, filii w Szczecinie, nauczyciel w szczecińskich szkołach muzycznych I stopnia, wykładowca w byłej Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego i w Szkołach Artystycznych TOP-Art.

Muzyk, instrumentalista, kompozytor, przez wiele lat związany z „Piwnicą przy Krypcie”, gdzie występował z największymi aktorami scen szczecińskich. Założyciel i lider zespołu Compadres, z którym przez szereg lat grał muzykę hiszpańską i latynoską, koncertując w kraju i za granicą. Współpracował z wieloma muzykami i zespołami jako muzyk sesyjny (m. in. Konradem Pawickim, Grupo Costa).

Źródło: Organizator