Zakończenie sezonu z orkiestrą i Karłowiczem

19:00

Kiedy

21.06 - 21.06.2020
godz.: 19:00

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

21 czerwca o godzinie 19:00 zapraszamy, jak w każdy niedzielny wieczór, na premierowy koncert online. Tym razem będzie to jednak koncert wyjątkowy, bo symbolicznie zakończymy nim trwający sezonu artystycznego (choć nie będzie to oznaczać końca działań online). Po koncercie zaś w wyjątkowy sposób rozbłyśnie budynek Filharmonii.

Tym razem będzie to koncert wyjątkowy, bo Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie wraz z Dyrektorem Artystycznym Rune Bergmannem przygotowała dla Państwa nietypową niespodziankę. Usłyszymy wspólne wykonanie ostatniej części symfonii „Odrodzenie”
Karłowicza, które pomimo dzielącej Polskę od Norwegii odległości możliwe jest dziś dzięki nowoczesnej technologii.

Nasi koncertmitrzowie – Paweł Maślanka i Karolina Hyla-Wybraniec – poprowadzą zaś Orkiestrę. Polska i Norwegia symbolicznie ponownie połączą się za sprawą kompozycji Edvarda Griega i Mieczysława Karłowicza.

Koncertem tym w symboliczny sposób zakończymy trwający sezon artystyczny, zapraszając Państwa jednocześnie na kolejne niedzielne koncerty online, które będą odbywały się regularnie w każdą niedzielę, także w okresie wakacyjnym.

Po koncercie, o godzinie 22:00, w piękny sposób rozbłyśnie także budynek Filharmonii.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora