Zakończenie Sezonu w Ogrodzie Społecznym na Gumieńcach

11:00

Kiedy

09.10 - 09.10.2016
godz.: 11:00

Gdzie

Ogród Społeczny
Jeziorko Słoneczne, Gumieńce
Szczecin

Zakończenie Sezonu w Ogrodzie Społecznym na Gumieńcach

Stowarzyszenie Dzieje Się! oraz Rada Osiedla Gumieńce zapraszają na Zakończenie Sezonu w Ogrodzie Społecznym na Gumieńcach, które odbędzie się 9-ego października w godzinach 11-15 w Ogrodzie Społecznym przy Jeziorku Słonecznym na Gumieńcach.

Jak zapewniają organizatorzy oprócz częstowania się roślinami, mieszkańcy będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji. Z inicjatywy mieszkańców oraz Rady Osiedla Gumieńce teren przy Ogrodzie Społecznym zamieni się w jarmark pn. ‚Gumieniecki Jarmark w Ogrodzie Społecznym’.

Ponadto Stowarzyszenie Dzieje Się! zaprasza chętnych – zarówno starszych jak i młodszych – do wspólnego wekowania. Głównym bohaterem robienia przetworów będzie dynia.

Wystarczy przyjść z pustym słoikiem, wspólnymi siłami zapełnimy go pysznymi i zdrowymi jesienno-zimowymi przekąskami.’ – tłumaczy Agata Adamowicz ze Stowarzyszenia.

Jak powszechnie wiadomo dynia to nie tylko zdrowa i jadalna roślina. Może również upiększyć wnętrze niejednego mieszkania. Dlatego, z dyni których miąższ zostanie wykorzystany do przetworów, będzie można zrobić lampiony.

Dodatkowo na terenie Ogrodu, prowadzona będzie zbiórka elektrośmieci.

Źródło: Organizator