Zaduszki Bluesowe: After Blues + Goście

19:00

Kiedy

02.11 - 02.11.2016
godz.: 19:00

Gdzie

Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Szczecin

Kategorie


Od kilku lat, kiedy nadchodzi listopadowy czas, w Domu Kultury „Słowianin” organizowane są „Zaduszki Bluesowe”.

Inicjatorem koncertu jest zespół „After Blues” – szczecińska formacja, która w ubiegłym roku obchodziła swój jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. . Na koncie mają 13 wydawnictw autorskich i udział w projektach innych wykonawców ). Przez lata muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek- wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce. W 2013 roku duet został laureatem nagrody „Pro Arte” Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Muzyczny wieczór wspomnień poświęcony jest nieżyjącym twórcom muzyki bluesowej, soulowej i rockowej. Na koncercie artyści wykonują m.in. utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne.
Do udziału w koncercie zaduszkowym „After Blues” zaprasza zawsze gości. W tym roku będę to m.in.: duet HoldBlues, Jacek Rudnicki i Barbara Włodarczyk.

Duet HoldBlues to: Marcin Grapsztunowicz – harmonijka ustna i Ryszard Słowicki – cajon. Realizacja pomysłu połączenia brzmienia harmonijki ustnej z cajonem w wydaniu akustycznym. Szybko się okazało że połączenie tych z pozoru skromnych instrumentów niesie ze sobą duży potencjał muzyczny i odbierany jest przez publiczność z zainteresowaniem. Znakiem przewodnim HoldBlues jest muzyka bluesowa i okołobluesowa. Repertuar składa się w większości z własnych koncepcji oraz gry improwizacyjnej.
Jacek Rudnicki jest profesorem medycyny, ale także filozofem, muzykiem, poetą i plastykiem. Przez lata współtworzył szczeciński „Sklep z Ptasimi Piórami”, ale od jakiegoś czasu skupił się na twórczości solowej. Obdarzony bardzo ciekawym głosem, akompaniując sobie na gitarze, chętnie dzieli się z ludźmi swoją pasją.

Barbara Włodarczyk to wokalistka śpiewająca rock, pop i jazz. Debiutowała w latach 60-tych na scenie studenckiego klubu „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodził się ze słynnej kawiarni „Sorento”. Przez lata artystka śpiewała z różnymi zespołami, m.in. ze swoimi idolami – grupą „Czerwono-Czarni”. Barbara dysponuje „czarnym głosem”, ma ciągle młodzieńczą witalność, tryska energią i siłą sceniczną.”

Źródło: Organizator