Zachodniopomorskie Wojewódzkie Uroczystości Dni Olimpijczyka

00:00

Kiedy

12.05 - 13.05.2017
godz.: 00:00

Gdzie

Różne miejsca
zachodniopomorskie
Szczecin

Kategorie


Stargard będzie gospodarzem tegorocznej Zachodniopomorskiej Inauguracji Dni Olimpijczyka. Jak co roku to okazja do spotkania ze znanymi sportowcami, trenerami i działaczami. Oficjalne otwarcie wydarzenia zaplanowano na sobotę, 13 maja 2017 roku w hali OSIR przy ul. Pierwszej Brygady. Organizacja uroczystości została objęta patronatem marszałka województwa Olgierda Geblewicza oraz otrzymała wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego.

Wojewódzkie święto idei olimpijskiej, to dwa dni sportowych i edukacyjnych przedsięwzięć.

Zachodniopomorska Inauguracja Dni Olimpijczyka należy do jednych z najbardziej znanych cyklicznych wydarzeń na Pomorzu Zachodnim. Jej niewątpliwym atutem jest to, że co roku przedsięwzięcie przenosi się w kolejny zakątek województwa. Tym razem sportowa rodzina integruje się w Stargardzie, gdzie sukcesów oraz osiągnięć nie brakuje. Z pewnością na spotkanie ze znanymi sportowcami czekają także najmłodsi, przed którymi być może to początek drogi na olimpijski szczyt – tak o wydarzeniu mówi marszałek Olgierd Geblewicz, którego w  Stargardzie reprezentować będzie członek Zarządu Województwa Ryszard Mićko.

Oficjalne otwarcie Inauguracji nastąpi w sobotę, 13 maja 2017 roku godzinie 11 w hali OSIR. Organizatorem dwudniowych uroczystości jest Zachodniopomorska Rada Olimpijska, która od ponad 15 lat, z pomocą funduszy Urzędu Marszałkowskiego, upowszechnia idee olimpijskie na Pomorzu Zachodnim. W 2017 roku na te działania marszałek województwa przeznaczył prawie 30 tys. zł. Ruch olimpijski w regionie ma bogate tradycje. Na najważniejszych światowych imprezach Zachodniopomorskie  reprezentowało dotąd ponad 170 olimpijczyków i 45 paraolimpijczyków. W województwie działa także 15 klubów i 26 szkół imienia polskich olimpijczyków.

Źródło: Organizator