XXVI Bieg Papieski im. św. Jana Pawła II. Domacyno – Karlino

11:00

Kiedy

10.06 - 10.06.2018
godz.: 11:00

Gdzie

Regionalne Centrum Turystyki i Sportu
Kościuszki 1A
Karlino

XXVI Bieg Papieski im. św. Jana Pawła II. Domacyno - Karlino
Bieg Papieski jest  imprezą sportową o wymiarze międzynarodowym, którą organizatorzy mają zaszczyt z sukcesem prowadzić na swoim terenie już od 18 lat. Jest to sportowo – kulturalne wydarzenie, które swoją historią sięga Pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Koszalina w roku 1991. W celu uczczenia tego doniosłego wydarzenia, rok później z inicjatywy mieszkańca Koszalina Józefa Niekrasza odbył się uliczny „bieg papieski”, którego organizacji  od roku 2000 podjęły się władze Miasta i Gminy Karlino, chcąc uczcić i utrwalić szacunek i miłość do Papieża Polaka.

 
Impreza ta, to nie tylko wydarzenie religijne, ale przede wszystkim wydarzenie sportowe przyciągające wielu sportowców: biegających profesjonalnie, jak i amatorsko – dla siebie, dla zdrowia, dla pokonywania własnych słabości. Jedną z wielu osób biorących udział w biegu był znany polski olimpijczyk – Robert Sycz.
 
Bieg rozpoczyna się pod Figurą Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie, którą w 1995 roku ufundowali Filipińczycy jako dar wdzięczności dla Papieża Polaka. Trasa biegu  kończy się na stadionie miejskim w Karlinie i liczy 15 km. Bieg odbywa się w kategorii open, ale uczestnicy nagradzani są również w 7 kategoriach wiekowych, osobno kobiety, osobno mężczyźni oraz osoby niepełnosprawne. W 2016 roku organizatorzy dołożyli 8. kategorię – służby mundurowe.
 

Każdy, kto ukończył bieg – otrzymuje na mecie medal z wizerunkiem papieża. Dla każdego biegacza ten medal ma inne znaczenie: laur za pokonanie trasy, amulet, szczęście, prezent dla najbliższych, trofeum. A jakie będzie miał dla ciebie? Organizatorzy zapraszają na trasę biegu. Wśród biegaczy jest spora grupa, która ma już bardzo dużą kolekcję krążków z Karlina. Dołącz do nich. Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć ich kolekcjonowanie.

 

Po ceremonii dekoracji zwycięzców przeprowadzone zostanie losowanie 20 nagród rzeczowych wśród osób, które ukończyły Bieg Główny.

 

Bieg Papieski to nie tylko Bieg główny na 15 km. To także biegi integracyjne dla:  przedszkolaków, dzieci, młodzieży – 14 kategorii wiekowych: od 3-latka aż do gimnazjum, samorządowców, księży i mieszkańców Gminy Karlino na dystansie 2 km.

 

XXVI Bieg Papieski – Program

 

Źródło: Organizator 

 

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl