XXIV Festiwal Kabaretu Koszalin 2018

19:45

Kiedy

28.07 - 28.07.2018
godz.: 19:45

Bilety

Bilet: 100, 120, 140, 180 zł

Gdzie

Hala widowiskowo-sportowa
Śniadeckich 4
Koszalin

Kategorie


XXIV Festiwal Kabaretu Koszalin 2018

Od 1995 roku w ostatnią sobotę lipca w Koszalinie spotykają się satyrycy, prześmiewcy i kabareciarze, aby do łez rozbawić publikę spragnioną śmiechu, ale też refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością.

Festiwal powstał z inicjatywy Leszka Malinowskiego lidera kabaretu Koń Polski, który od początku jest producentem, scenarzystą i reżyserem imprezy. Każdy festiwal ma myśl przewodnią i temat wokół, którego kabareciarze tworzą show na żywo transmitowany przez telewizję. Niekiedy na koniec występuje gwiazda muzyczna stanowiąca „kropkę nad i” tego niezwykłego widowiska.

Publiczność koszalińska i ta – przybyła z całego kraju, wypoczywająca w nadmorskich miejscowościach – tworzy co roku niezwykłą atmosferę, co sprawia, że wykonawcy bardzo chętnie biorą udział w festiwalu. Kabareton koszaliński bije rekordy oglądalności telewizyjnej. Transmisja i powtórki wysuwały go na czoło wszystkich programów rozrywkowych w ciągu całego roku. Co roku kabarety tworzą widowisko, które oprócz ważkich tematów i refleksji starają się wypełnić motto imprezy – „minuta śmiechu to dzień życia dłużej”.

Źródło: Organizator