XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki

17:00

Kiedy

18.09 - 22.09.2017
godz.: 17:00

Gdzie

Różne miejsca
Szczecin
Koszalin

XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki

XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki przygotowywany jest przez niemal wszystkie uczelnie publicznie i niepubliczne Szczecina i Koszalina (tj. Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademię Morską w Szczecinie, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP oraz Politechnikę Koszalińską) pod organizacyjnym kierownictwem Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego. W tym roku XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Szczecinie i Koszalinie odbędzie się w dniach 18-22 września.W ramach festiwalu odbywać się będą wykłady, warsztaty, wystawy, pokazy, ćwiczenia, różnorodne tematycznie zajęcia – począwszy od nauk technicznych, poprzez nauki morskie, astronomiczne, przyrodnicze aż po humanistyczne czy filologiczne. Celem festiwalu jest pobudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami wiedzy oraz zaprezentowanie osiągnięć naukowców regionu zachodniopomorskiego i sposobów ich praktycznego zastosowania.

Wyższe uczelnie Szczecina i Koszalina otwierają drzwi sal wykładowych, laboratoriów i pracowni dla wszystkich zainteresowanych osób. Różnorodną ofertę przygotowały również szczecińskie instytucje: Książnica Pomorska, Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej oraz Archiwum Państwowe. Wśród tak wielu propozycji każdy znajdzie interesujące tematy.

Festiwalowe spotkania są przygotowywane z myślą o różnych grupach uczestników: młodzieży, zwłaszcza szkół ponadpodstawowych, środowiskach akademickich, jak również – osobach dorosłych, w tym słuchaczach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizatorzy przygotowali również  wyjazdowe zajęcia terenowe w najpiękniejszych i cennych przyrodniczo miejscach naszego województwa.

W niektórych przypadkach konieczne jest wcześniejsze wpisanie się na listę uczestników w jednostkach odpowiedzialnych za dany punkt programu festiwalu. Program jest aktualizowany na bieżąco na stronie festiwalu: www.festiwal.stn.szczecin.pl.

Uroczysta inauguracja XVII Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, połączona z dyskusją panelową na temat: Wpływ cywilizacji na człowieka, odbędzie się w poniedziałek, 18 września, o godz. 17.00, w Sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, przy al. Piastów 40 b. Uroczystość uświetni występ młodzieży ze szkolnego koła teatralnego.
Źródło: Uniwersytet Szczeciński