XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA

12:00

Kiedy

07.09 - 08.09.2018
godz.: 12:00

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA

To już szesnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego PRO CONTRA odbywającego się corocznie w Szczecinie z inicjatywy Stowarzyszenia Teatralnego „nie ma”. Główną atrakcją wydarzenia są spektakle teatralne wystawiane przez uczestników z różnych części kraju i świata. W tym roku gościć będziemy zespoły z Włoch, Litwy, Rosji, Hiszpanii, Iranu i Polski. 6 września oferujemy coś dla najmłodszych fanów teatru – Procontrunię, na której rodzice wraz z podopiecznymi będą mogli obejrzeć spektakle przygotowane specjalnie dla nich. Dodatkową atrakcję Festiwalu stanowią wieczorne koncerty na Zamku Książąt Pomorskich w piątek i sobotę.

7.09.2018 (piątek)

22.00 Koncert zespołu List Otwarty

W skład zespołu wchodzą:
Bartłomiej Mieżyński – głos, teksty, elektronika, gitara, perkusjonalia
Aleksander Więcław – gitara basowa
Michał Waliszewski – głos, gitara
Bartłomiej Przyborowski – perkusja

Szczeciński kwartet powstały w 2014 roku. Od początku założeniem grupy było przełamywanie barier gatunkowych w muzyce i konsekwentnie tej dewizy się trzymają. Wydana w 2017 roku płyta „Bałagan”, będąca mieszanką jazz-hopu, rocka progresywnego i elektroniki została wyjątkowo dobrze przyjęta przez dziennikarzy muzycznych w Teraz Rocku, Magazynie Gitarzysta, Magazynie VAIB, Polskim Radiu Czwórka i wielu innych. Krytycy zwrócili również uwagę na teksty, których autorem jest lider i założyciel – Bartłomiej Mieżyński. Naszpikowane metaforami, doprawione szczyptą poezji wersy, nakreślające na „Bałaganie” wizję społeczeństwa przyszłości zostały docenione również przez Związek Literatów Polskich, co znalazło swoje odzwierciedlenie w zaproszeniu zespołu na wydarzenie „Mistyczny Performance – Siła Żywiołów”, organizowane w Starej Rzeźni w Szczecinie.

8.09.2018 (sobota)

22.00 Koncert zespołu Red Sun Rising & Olica

Red Sun Rising & Olica

ON: Red Sun Rising czyli Michał Niecikowski – szczecinianin specjalizujący się w elektronicznych brzmieniach dodatkowo okraszonymi szczyptą folku oraz energetycznym słowiańskim sznytem.

ONA: Olica czyli Aleksandra Członka – poszukiwaczka i badaczka starych pieśni polskich, wokalistka i instrumentalistka folkowych projektów Kipikasza i Dziadowski Projekt

ON i ONA – Red Sun Rising & Olica – zafundują wam prawdziwie elektroniczno-folkową ucztę z udziałem białego śpiewu i liry korbowej!

Wstęp na wszystkie punkty programu jest bezpłatny.

Program Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA

Źródło: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie