XIII Łobeska Baba Wielkanocna

00:00

Kiedy

07.04 - 09.04.2017
godz.: 00:00

Gdzie

Hala Widowiskowo - Sportowa w Łobzie
ul. Elizy Orzeszkowej 7
Łobez

Kategorie


Koguciki, zajączki, pisanki, palmy wielkanocne, a także konkursy plastyczne, fotograficzne i rękodzielnicze to tylko niektóre z atrakcji czekających podczas XIII Jarmarku Rękodzieła i Wyrobów Wielkanocnych w Łobzie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wicemarszałek Jarosław Rzepa.

7 kwietnia zostanie przybliżona kultura Republiki Tuwy, a w godzinach wieczornych uczestnicy spotkają się z balladą. W kolejnym dniu nastąpi uroczyste otwarcie jarmarku. Przeprowadzone będą warsztaty rzemiosła, które pozwolą na przygotowanie świątecznych ozdób wielkanocnych. Ten dzień to także spotkanie z folklorem i popisem umiejętności wokalnych międzynarodowych kapel. Liczne gry i zabawy, konkursy dla starszych i młodszych mieszkańców powiatu, wśród nich konkurs na „Wypieki i Wyroby Wielkanocne”, odbędą się w Niedzielę Palmową, trzeci dzień imprezy. Całość zostanie podsumowana koncertem galowym laureatów.

Wydarzenie organizuje Starostwo Powiatowe w Łobzie we współpracy z Gminą Łobez. Partnerami są: m.in. Muzeum Narodowe w Szczecinie, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Zamek Książąt Pomorskich.

Więcej szczegółów o jarmarku na stronie internetowej: http://powiatlobeski.pl/xiii-lbw-2017.html

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego