XII Jarmark Augustiański

12:00
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

25.08 - 25.08.2018
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Ruiny Klasztoru
Jasienica
Police

XII Jarmark Augustiański

Tradycyjnie w ostatnią sobotę sierpnia odbędzie się Jarmark Augustiański. Zaplanowanymi atrakcjami są: obóz historyczny, wielka parada ulicami miasta, pokazy walk i uzbrojenia, prezentacje sokolnicze, pokazy rzemieślnicze, tradycyjna kuchnia, program dla dzieci, pokazy tańca, koncert zespołu Kukawica, konkursy i zabawy dla publiczności oraz wiele innych atrakcji dla całej rodziny .

Uwagę publiczności mogą przyciągnąć niezwykłe widowiskowe walki. Najodważniejsi widzowie będą mogli sami wziąć udział w bitwach z wykorzystaniem średniowiecznej broni i szkoleniu szyków bojowych. Natomiast najmłodsi będą mogli sami sprawdzić swoją siłę w wielkiej bitwie dzieci.

W „Zagrodzie Gniewka“ przygotowanej z myślą o najmłodszych znajdować się będzie plac z grami i animacjami (m.in. potyczki na piankowe miecze, walki na worki, „królewskie tarcze”), a także warsztaty podczas, których pod okiem rzemieślnika będzie można wyprodukować własne podpłomyki. Na licznych stoiskach prezentowane będą wyroby rękodzielnicze, m.in. rzeźby w drewnie, wyroby bursztyniarskie i srebro, malarstwo na szkle, frywolitki, decoupage i wiele innych. Podobnie jak w zeszłym roku na jarmarku powstanie Ceramiczna zagroda raku, gdzie pod okiem artystów ze stowarzyszenia Nest-art. chętni będą mogli ozdobić własnoręcznie prace z gliny tym samym tworząc niepowtarzalną pamiątkę.

Wydarzenie rozpocznie się wielkim pochodem ulicami miasta osadników ubranych w stroje historyczne. W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali konkurs na najciekawszy strój.

Jarmark augustyński

Źródło: Organizator