X RoCK Festiwal

18:00

Kiedy

21.08 - 21.08.2020
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Bilety: 20 zł

Gdzie

Amfiteatr
Fredry 1
Kołobrzeg

X RoCK Festiwal

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na dziesiątą edycję RoCK Festiwalu.

21 sierpnia (piątek) na scenie kołobrzeskiego amfiteatru wystąpią kolejno:

Magiel to młody kołobrzeski zespół grający muzykę alternatywną i rocka, powstały w grudniu 2019 r. W skład zespołu wchodzą:

Oliwia Żukowska – wokal, Bartosz Tytus Jasiński – gitara, Adam Będlewski – perkusja, Szymon Kosydor – gitara, Nikodem Zagata – gitara basowa

NOŻE – to wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny.

NOŻE to laureat Trójkowej Szczoty za Debiuty Roku 2019 oraz Jarocińskich Rytmów Młodych. Zespół spotkał się z gorącym przyjęciem supportując takie kapele jak The Jesus and Mary Chain, The Underground Youth oraz Muchy. W 2019 roku związał się z wytwórnią FONOBO Label i wydał debiutancką płytę pt. „Gniew”. Zaraz po jej premierze grupa ruszyła w ogólnopolską trasę koncertową z zespołem Happysad, podczas której zjednała sobie dużą grupę fanów.

Utwory z tego albumu emitowane są regularnie przez takie rozgłośnie jak Trójka, ESKA Rock oraz Radio Afera, a także przez stacje lokalne. Na koniec roku wydawnictwo znalazło się w wielu zestawieniach najlepszych płyt 2019 – zostało docenione m.in. przez miesięcznik „Teraz Rock” oraz magazyn „Co Jest Grane”.

Fisz Emade Tworzywo – Jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowej-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wyprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W marcu ubiegłego roku premierę miał ich najnowszy album „Radar”. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.

Łąki Łan – W pierwszych latach istnienia zespół grał improwizowany groove, wzorując się na dj-ach techno. Doceniany był za tworzenie świetnego, taneczno-psychodelicznego klimatu i improwizacyjne występy. Do dziś słyną z niesamowicie energetycznych koncertów i nie bez powodu przez wielu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje łącząc w sobie wiele gatunków muzycznych. Twórczość Łąki Łan naznaczona jest teksami Paprodziada mówiącymi w dużej mierze o zamiłowaniu do Natury.

Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwalu w kraju i za granicą, m.in. Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Pol’and’Rock Festival czy Męskie Granie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora