Wystawa „Zaginiony Świat Dinozaurów” w Atrium Molo

10:00

Kiedy

05.06 - 09.06.2018
godz.: 10:00

Gdzie

Centrum Handlowe Atrium Molo
Mieszka I 73
Szczecin

Wystawa „Zaginiony Świat Dinozaurów” w Atrium Molo

Do Atrium Molo ponownie zawitają dinozaury. Już od 5 czerwca na młodych odkrywców czeka podróż do zaginionego świata. Mali archeolodzy ruszą na wykopaliska, by odkopać szkielet pradawnego zwierzęcia. Nie zabraknie też zagadek, ścianki wspinaczkowej prowadzącej do gniazda pterodaktyla i spotkań oko w oko z chodzącym prehistorycznym gadem.

Szacuje się, że dinozaury wymarły około 237 milionów lat temu. Pierwsze odkryte szczątki brano za mityczne chimery lub smoki. Dopiero w latach 40-tych XIX wieku te zwierzęta zostały zaklasyfikowane jako prehistoryczny gatunek pod dzisiejszą nazwą. Świat tych pradawnych stworzeń niezmiennie fascynuje kolejne pokolenia, a o ich popularności świadczy obecność we współczesnej kulturze.

Podczas trwającej pięć dni wystawy o Zaginionym Świecie Dinozaurów w Atrium Molo, dzieci wyruszą w podróż śladami prehistorycznych zwierząt i przekonają się, jak wyglądają prace archeologiczne.

W strefie wykopalisk najmłodsi, zaopatrzeni w łopatki, wiaderka i specjalną szczoteczkę do czyszczenia znalezisk, będą mogli poczuć się jak prawdziwi archeolodzy, szukając ukrytych szczątków dinozaura. Podczas archeologicznych warsztatów każde dziecko będzie miało okazję rozwikłać zagadkę odkrytego wcześniej szkieletu, określając wielkość, wagę i tryb życia prehistorycznego gada. Do nauki przez zabawę posłużą mega puzzle. Dodatkowo na śmiałków, którzy odważą się zajrzeć do gniazda pterodaktyla, czeka 4-metrowa ścianka wspinaczkowa.

Szczegółowe informacje dotyczące wystawy można znaleźć na stronie www.atrium-molo.pl.

Źródło: Organizator