Wystawa prac plastycznych „Wszystko co dziecko potrafi , nauczycielowi zrobić nie wolno…”

13:00

Kiedy

20.03 - 20.03.2017
godz.: 13:00

Gdzie

Teatr Lalek Pleciuga
plac Teatralny 1
Szczecin

Kategorie


„Wszystko co dziecko potrafi , nauczycielowi zrobić nie wolno- Plan Daltoński w Przedszkolu Publicznym nr 18”

Przedszkole Publiczne Nr 18 w Szczecinie jest pierwszą i jedyną certyfikowaną placówką daltońską , która  realizuje idee  Helen Parkhurst , oparte na  3 filarach :

  • Odpowiedzialności ,
  • Samodzielności ,
  • Współpracy

Placówka stara się organizować  sytuacje edukacyjne i przestrzeń przedszkola w taki sposób, by zachęcać dzieci do odpowiedzialnego, samodzielnego i tym samym efektywnego osiągania konkretnych umiejętności opartych na współpracy . Poprzez tak ukierunkowane oddziaływania aktywizuje dzieci i stwarza możliwości ku temu, by dzieci same stawały się sprawcami swoich działań. Swoją uwagę w dużym stopniu kieruje ku rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych co współcześnie powinno być jednym z głównych kierunków i zadań edukacyjnych.

Wystawa prac plastycznych , której twórcami są przedszkolaki pozwoli wszystkim  spojrzeć na dziecko w sposób odmienny- to znaczy w taki, w którym to „mały” człowiek pokazuje nam jak ogromny potencjał twórczy posiada i jak niewiele potrzeba by ów potencjał wyzwolić. Wystawa ta, jest uwieńczeniem ponad dwuletniego procesu certyfikacji pierwszej w Szczecinie placówki daltońskiej.

Źródło: Organizator