Wystawa – Jerzy Kosacki

16:00

Kiedy

07.09 - 26.09.2020
godz.: 16:00

Gdzie

Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK
Dworcowa 6
Szczecin

Wystawa - Jerzy Kosacki

W 10 rocznicę śmierci Jerzego Kosackiego w siedzibie Oddziału Zachodniopomorskiego PTTK przyjaciele zorganizowali wystawę Jego pasji życiowej – turystyki i krajoznawstwa.
Jerzy K. do Szczecina przybył na studia w Politechnice Szczecińskiej ze Starachowic, które ukończył w 1974 r. Był kolejarzem z wykształcenia i w pracy zawodowej. Pasją pozostała turystyka i krajoznawstwo. Zaczynał jako uczestnik wycieczek na koloniach, w harcerstwie, w szkole, później jako uczestnik rajdów, zlotów, złazów, obozów wędrownych, aż po organizatora imprez turystycznych lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich i publicystę-krajoznawcę.
Na wystawie można zobaczyć pamiątki z różnych imprez turystycznych, które odbywały się w środowisku studenckim Szczecina w okresie działalności Jerzego w strukturach PTTK i ZSP m.in. z rajdów: Vineta, Politechniki, Wałeckiego, Na Winobranie, Odra, imprez organizowanych przez AKT” KROKI”, czy Spotkań Pokoleń oraz o historii powstania Chatki Florianka.
Publicystyka krajoznawcza, to hasła w „Encyklopedii Szczecina”, przewodniki po regionie zachodniopomorskim, monografie gmin, informatory wydawane przy okazji studenckich imprez turystycznych, ale i ogólnodostępnych jak „Pociąg retro” „ Weekend pod parą”, „Dzieci dzieciom”. Artykuły w prasie o tematyce krajoznawczej m.in. w „Jantarowych szlakach”, „Wędrowcu”, wywiady w prasie lokalnej. Kroniki i opisy wypraw w Alpy Rodniańskie i Gorgany w siermiężnej szacie graficznej.

Wystawa czynna od 5 do 26 września 2020 r. z wyjątkiem niedziel od 16:00 do 20:00 w Oddziale Zachodniopomorskim PTTK przy ul. Dworcowej 6.
Obowiązują rygory epidemiczne: maseczki, odkażanie rąk, zachowanie odległości.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora