Wyprawa fotograficzna do Peru z Timmem Stützem

17:00

Kiedy

21.02 - 21.02.2018
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Biblioteka Niemiecka w Książnicy Pomorskiej zaprasza na spotkanie z Timmem Stützem, który zaprezentuje swój album fotograficzny  „PERU fotografie.legenden.tagebücher”.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa oraz projekcja zdjęć. Niezwykłe fotografie ilustrują zapis podróży do Peru, której zwieńczeniem jest album wydany w 2016 r. „PERU fotografie.legenden.tagebücher”.

Timm Stütz urodził się w 1938 roku w Dreźnie. Po wielu latach pracy w przemyśle okrętowym rozpoczął działalność twórczą jako artysta fotografik, pisarz, publicysta i tłumacz. W latach 80. zamieszkał na stałe w Polsce, we wsi Glinna (województwo zachodniopomorskie). Od 1983 roku należy do Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym pełnił kilkukrotnie funkcję prezesa. Od 2002 jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor wielu albumów fotograficznych, w których zdjęcia często opatrzone są jego opowieściami lub trafnymi, pełnymi refleksji cytatami i aforyzmami. Pasja żeglarska natomiast odzwierciedliła się w publikacji książek o tematyce marynistycznej, które wydawane były głównie w latach dziewięćdziesiątych. Na dorobek pisarski autora składa się bogata literatura autobiograficzna skupiona wokół dzienników, które są zarówno zapisami podróży, ale i komentarzem do wydarzeń historyczno-politycznych.

Źródło: Organizator