Wykład Zuzanny Skalskiej

18:30

Kiedy

22.02 - 22.02.2018
godz.: 18:30

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Akademia Sztuki zaprasza na otwarty wykład gościnny Zuzanny Skalskiej, ekspertki
ds. trendów w designie, kierunków rozwoju, strategii i innowacji biznesu.

Zuzanna Skalska o swojej pracy mówi:

Innowacja to nie jest nowy produkt lub usługa lecz innowacja to kultura i struktura firmy, która wspiera rozwój i kreację. W zachodnich organizacjach zarządzanie innowacją staje się już bardzo ważnym elementem całościowego zarządzania firmą. Bo innowacja nie jest nowym produktem czy rozwiązaniem technologicznym. Jest nią kultura firmy, czyli inny od dotychczasowego sposób myślenia.

Według Zuzanny Skalskiej od początku lat 90. zachodzące zmiany w świecie biznesu i podejściu do konsumenta spowodowały nieodwracalne zmiany zachodniej cywilizacji a  także społeczeństwa. W tym czasie niezwykle ważne stało się analizowanie trendów konsumenckich.  Z punktu widzenia sprzedaży te czynniki są tylko narzędziem sprzedaży, ale z punktu widzenia lojalności i przywiązania klienta do marki – kluczowe. O takie aspekty swojego biznesu dbali tylko liderzy, cała reszta była zainteresowana wyłącznie rosnącą liczbą sprzedanych produktów.

Ekspertka reprezentuje bardzo niespotykany zawód. Jest badaczem trendów, które analizuje na potrzeby rozwoju firm i szeroko pojętej “innowacji”. Prognozuje kierunki rozwoju designu, a co za tym idzie – biznesu. Aby zbadać dla firm nowy kierunek, nowe scenariusze przyszłości, to trzeba przeanalizować czym jest firma. Poznać jej charakter i kulturę. Jeśli widać, że kultura firmy pozwala na innowacje, że jest chęć i pasja, to można wtedy razem omawiać i analizować nowe możliwe scenariusze przyszłości.

Źródło: Organizator