Wykład prof. Ewy Łętowskiej: „Zmierzch liberalnego państwa prawa w Polsce”

11:00

Kiedy

05.04 - 05.04.2018
godz.: 11:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny - obowiązuje rejestracja

Gdzie

Aula Wydziału Matematyczno-Fizycznego US
Wielkopolska 15
Szczecin

Wykład prof. Ewy Łętowskiej: „Zmierzch liberalnego państwa prawa w Polsce"

Samorząd Studencki Wydziału Prawa i Administracji US zaprasza na wykład prof. Ewy Łętowskiej pt. „Zmierzch liberalnego państwa prawa w Polsce”, organizowany w ramach cyklu „Odcienie Sprawiedliwości”.

Profesor Ewa Łętowska jest wybitną przedstawicielką nauk prawnych, specjalizuje się w prawie cywilnym, administracyjnym oraz konstytucyjnym. W swojej karierze pełniła wiele zaszczytnych funkcji, m.in. była pierwszą Rzecznik Praw Obywatelskich w Polsce, sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Trybunału Konstytucyjnego, jest członkinią Polskiej Akademii Nauk. Otrzymała tytuł doktor honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Cykl „Odcienie Sprawiedliwości”, który w maju 2017 roku zainaugurował wykład Aleksandra Kwaśniewskiego, to spotkania z najwybitniejszymi przedstawicielami świata prawa oraz z osobami sprawującymi najważniejsze funkcje w państwie, ukazujące różne sposoby postrzegania prawa i innych z nim związanych zagadnień.

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem – obowiązuje rejestracja. Link do formularza będzie dostępny w wydarzeniu na facebook’u.

Źródło: Organizator