Wykład: Dziewczynka z obrazu. Historia życia Józi Oderfeldówny

16:00

Kiedy

19.05 - 19.05.2018
godz.: 16:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na wykład towarzyszący wystawie o tematyce:  Dziewczynka z obrazu. Historia życia Józi Oderfeldówny, który poprowadzi dr hab. Robert Kotowski, historyk, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach.

Niewiele jest osób, które nie kojarzą  Dziewczynki w czerwonej sukience. Niewiele jest takich, które wiedzą, kim była i jak żyła Józia Oderfeldówna. Poza rodziną, osobami, które ją znały, a których jest z roku na rok coraz mniej, próżno szukać tych, którzy mogliby powiedzieć cokolwiek o jej życiu. I właśnie to stało się dla Roberta Kotowskiego inspiracją do napisania książki,  nakreślającej biografię tajemniczej modelki z obrazu Pankiewicza. W trakcie wykładu autor zaprezentuje nie tylko historię życia dziewczynki, ale także losy jej najbliższych, przyjaciół, znajomych oraz wielu znanych postaci świata literackiego, artystycznego, politycznego i społecznego przedwojennej Polski.

Przed spotkaniem będzie możliwość nabycia (w Centrum Informacji Turystycznej Zamku) książki Dziewczynka z obrazu. Historia życia Józi Oderfeldówny i uzyskanie autografu autora.

Wykład w ramach programu edukacyjnego Piękno poza czasem. Sztuka polska na szczecińskim Zamku.

Źródło: Organizator