Wspólna trasa Chainsaw i Exlibris – DeTour 2017

18:00

Kiedy

02.12 - 02.12.2017
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 20zł
Kup bilet

Gdzie

Rocker Club
ul. Partyzantów 2
Szczecin

Wspólna trasa Chainsaw i Exlibris - DeTour 2017

W ostatnim kwartale 2017, dwie doświadczone heavymetalowe ekipy – bydgoski Chainsaw i warszawski Exlibris – ruszą we wspólną trasę koncertową obejmującą 9 polskich miast. Oba zespoły kończą właśnie prace nad nowymi albumami studyjnymi, więc na koncertach nie zabraknie premierowego materiału.

Chainsaw – obecni na polskiej scenie od roku 1997, mają na koncie setki koncertów, dziesiątki występów na festiwalach i niewiele mniej wydawnictw! Po czterech latach od premiery płyty ‚War Of Words’, wracają z nowym albumem.

Exlibris – unikalne połączenie metalowych riffów, chwytliwych melodii i rozbudowanych aranżacji od 2003 r. Aktualnie kończą pracę nad następcą albumu ‚Aftereal’ wydanego w 2014.

Exlibris – założony pod koniec 2003 roku, od ponad dekady łączy energię klasycznego heavy-metalu i hard rocka z przebojowymi melodiami i niebanalnymi aranżacjami. Exlibris to ostre gitary, wyraziste rytmy, pełne rozmachu orkiestracje i mocny, melodyjny wokal. Wydany we wrześniu 2013 roku album ‚Humagination’ został wybrany album miesiąca przez magazyn „Metal Hammer’ (wydanie 10/2013), a według serwisu Ranker.com był najwyżej ocenianą płytą rockową w recenzjach internetowych w 2013 roku. „Humagination’ był dowodem na to, że w melodyjnym heavy metalu jest jeszcze miejsce na świeże pomysły, a kompozycje nie muszą być trywialne, żeby szybko zapadać w pamięć. Zespół dzielił scenę z takimi zespołami jak Def Leppard, Primal Fear, Lordi, Steel Panther czy Blaze Bayley (ex Iron Maiden), a także występował na koncertach poza granicami Polski. W 2011 roku dotarł do finału polskiej edycji Wacken Metal Battle. Niespełna rok po premierze „Humagination’, Exlibris przystąpił do realizacji jego następcy. „Aftereal’ to 50 minut zupełnie nowego materiału, który stanowi kolejny krok w ewolucji zespołu. Premiera w Polsce miała miejsce 24 listopada 2014. 2015 rok to przede wszystkim koncerty promujące ‚Aftereal’, oraz odejście z zespołu dotychczasowego wokalisty, Krzyśka Sokołowskiego. Rok 2016 przyniósł zespołowi nowy zastrzyk energii po uzupełnieniu składu przez niezwykle charyzmatycznego fińskiego wokalistę – Riku Turunena. Następstwem tego były występy na dwóch dużych festiwalach (Rock Hard, Ride Free oraz Przystanek Woodstock). W 2016 premierę miało również kolejne wydawnictwo Exlibris – ‚The Night Of Burning’. Jest to zapis koncertu, jaki zespół zagrał w Warszawskiej Proximie w styczniu 2015. Obecnie na ukończeniu są prace nad nowym albumem studyjnym.

Kup bilet