Wspaniałe Polsko – Japońskie Trio, fortepian i skrzypce

19:00

Kiedy

14.02 - 14.02.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 30-60zł
Kup bilet

Gdzie

Sala Koncertowa (była hala Opery)
ul. Energetyków 40
Szczecin

Wspaniałe Polsko - Japońskie Trio, fortepian i skrzypce

Niezapomniany wieczór Walentynkowy wypełni muzyka autorska dwóch pianistów, wystąpią Tomasz Betka, Tatsuro Yokoyama oraz gość specjalny, japońska skrzypaczka, Kana Yatsuzuka. Oprócz autorskich kompozycji na fortepian solo oraz fortepian i skrzypce publiczność usłyszy również znane standardy muzyki filmowej. Nie zabraknie także lirycznych i romantycznych tematów muzycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Tomasz Betka – pianista, kompozytor, producent. Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. w USA, Brazylii i Japonii). Jest autorem muzyki do filmów fabularnych, kabaretów, spektakli tanecznych. Ma w dorobku wiele piosenek i aranżacji w bardzo zróżnicowanej stylistyce muzycznej. Współpracował m.in. z Alicją Węgorzewską, dla której skomponował kilka utworów na płytę „I Colori Dell’Amore’. Nagrywał także z wieloma uznanymi artystami w USA (m.in. Vince Lawrence, Andrea Love, Yvonne Gage, Mira Black.) Aktualnie współpracuje z Teatrem Miejskim w Lesznie, gdzie jest kierownikiem muzycznym spektaklu „Abonament na szczęście’. W 2015 roku nagrał album z utworami na fortepian solo zatytułowany ‚Miniatures’ – dziesięć krótkich kompozycji w klasyczno – filmowym stylu z elementami improwizacji i harmonii jazzowej, które zaprezentuje podczas Walentynek w Sali Koncertowej w Szczecinie.

Tatsuro Yokoyama urodził się 15 sierpnia w Japonii. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat, następnie ukończył Uniwersytet Musashino na Muzycznym Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu. Jeszcze podczas studiów pianistycznych zaczął komponować, improwizować i koncertować z własnym repertuarem w Tokio. Miał również okazję współpracować i nagrywać z rozmaitymi muzykami i grupami. W 2015 roku, chcąc pogłębić swoją edukację artystyczną, rozpoczął naukę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w której obecnie również koncertuje. Jest także autorem esejów dla japońskiego miesięcznika „Chopin’. W 2015 r. nagrał swój debiutancki album na fortepianie solo zatytułowany „01:61′.

Kana Yatsuzuka – urodziła się w Osace i na skrzypcach gra od 4. roku życia. W 2012 roku ukończyła staż na Uniwersytecie Soai w Osace, a studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonaliła również w Wiedniu i Salzburgu, gdzie uzyskała Magisterium Muzyczne Uniwersytetu Mozarteum. Na jej dorobek sceniczny składają się liczne koncerty w duetach, trio, kwartetach, kwintetach oraz z orkiestrami symfonicznymi.

Oprócz autorskich kompozycji pianistów, w Sali Koncertowej zabrzmią tematy z takich filmów jak: ‚Schindler’s List’ J.Williams, ‚The Umbrellas Of Cherbourg’ M.Legrand, ‚Rosemary’s Baby’ K.Komeda, ‚Last Tango in Paris’ G.Barbieri czy „Merry Christmas Mr.Lawrence’ R.Sakamoto

Kup bilet