Woody Sez

19:00

Kiedy

10.10 - 10.10.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 50-65zł
Kup bilet

Gdzie

Klub 13 Muz
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin

Woody Sez

W ramach cyklu SZOK ARTS Festival czyli ‚Szczecin SZOKuje Pozytywnie’ Stowarzyszenie SZOK ma przyjemność zaprezentować Państwu fantastyczny zespół „WOODY SEZ’ z nowego Jorku – Po raz pierwszy w Polsce!

WOODY SEZ jest radosnym, pełnym energii i pozytywnych emocji zespołem, który wykonuje pieśni Woody Guthriego – jednego z najważniejszych bardów muzyki folkowej.

Woody Sez to czwórka utalentowanych muzyków związanych ze sceną nowojorską, Broadwayem i tamtejszym uniwersytetem muzycznym. Znakomicie opanowali oni grę na wielu instrumentach, takich jak gitara, skrzypce, drumla czy cymbały. Przywrócili również do życia wiele postaci, które są ważnymi bohaterami niesamowitej historii Woody Guthriego.
Połączenie wspaniałej gry aktorskiej, pasjonującej historii Guthriego i synergii ponadczasowych pieśni – folkowych hymnów, tworzą razem widowisko, które trzeba zobaczyć. Woody Guthrie opowiadał o problemach zwykłego człowieka, uprzedzeniach, wykluczeniu, ale i nadziei, szacunku, miłości, podobnie jak muzyka zespołu Woody Sez.

The Rock and Roll Hall of Fame nazwało Woody Guthriego – ‚niezwykłym bohaterem folku’, człowiekiem, który w latach 30. i 40. przetransformował ballady folkowe w muzykę sprzeciwu i komentarz społeczno – polityczny. Guthrie otworzył drogę takim artystom jak Bob Dylan, Bruce Springsteen, Ramblin’ Jack Elliott, John Sebastian, Phil Ochs, Tom Paxton i wielu innym twórcom muzyki folk i rock. Pełen nieograniczonej wolności i ciekawości świata Woody Guthrie, prowadził kolorowe życie, które przeszło do legendy i mocno wpłynęło na kulturę Ameryki XX w.’

Liderem zespołu Woody Sez jest Andy Teirstein – spiritus movens nowojorskiej bohemy artystowskiej. Jego twórczość kompozytorska inspirowana jest bogatymi i różnorodnymi ludowymi korzeniami współczesnej kultury. Muzyka Teirsteina została opisana przez „The New York Times’ i „The Village Voice’ jako ‚magiczna’, ‚genialna’ i ‚znakomicie wykonana’.

Teirstein był uczniem Leonarda Bernsteina, Henryego Branta, Bruce’a Saylora i Davida Dela Tredici. Komponuje on muzykę do sal koncertowych, filmu i teatru. Jest laureatem nagród m.in. National Endowment for the Arts, New York Foundation for the Arts oraz American Composers Forum. Obecnie jest dyrektorem Translucent Borders – międzynarodowej instytucji, propagującej kulturę tańca i muzyki w różnych krajach świata.

Kup bilet