Wolnościowy meet-up – Jakub Woziński i „Dzieje kapitalizmu”

18:00

Kiedy

08.12 - 08.12.2016
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Wolnościowy meet-up - Jakub Woziński i "Dzieje kapitalizmu"

Klub Republikański Szczecin, Koło Naukowe Ekonomii ASi i KoLiber Szczecin serdecznie zapraszają na wydarzenie miesiąca!

Czym jest tak naprawdę kapitalizm? Czy naprawdę narodził się wraz z rewolucją przemysłową? Czy powstanie tego systemu rzeczywiście zawdzięczamy protestantyzmowi? Czy istnieje w ogóle jeden kapitalizm − czy też mamy do czynienia z różnymi typami kapitalizmów? I wreszcie: czy słowo „kapitalizmˮ słusznie kojarzy się tak wielu z wyzyskiem, chciwością i łamaniem praw człowieka?

Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w monumentalnej pracy Jakuba Wozińskiego pt. „Dzieje kapitalizmuˮ. Autor odnosi się krytycznie do wielu powszechnie i bezwiednie przyjmowanych poglądów na temat kapitalizmu. Podejmuje polemikę z tezami jednego z najbardziej wpływowych współczesnych historyków – Nialla Fergusona.

To niepowtarzalna okazja, aby osobiście zobaczyć się i zadać pytanie autorowi, który ośmielił się podważyć oficjalną narrację historyczną dotyczącą kapitalizmu i wolnego rynku oraz rzucić wyzwanie postoświeceniowej wizji dziejów!

Kilka słów o autorze:
Jakub Woziński − pisarz, publicysta, zdeklarowany wolnościowiec i zwolennik wolnorynkowego kapitalizmu. Publikował m.in. w tygodniku Najwyższy CZAS!, prowadzi „Nie-lewicowy blog anty-prawicowyˮ oraz „Nie-prawicowy blog anty-lewicowyˮ. Autor trzech książek wydanych przez wydawnictwo PROHIBITA: „Historia pisana pieniądzemˮ, „To NIE musi być państwowe” i najnowszej pracy „Dzieje kapitalizmu”.

Wydarzenie dodane przez użytkownika