„Wolność kocham i szanuję” – jubileusz 40 lecia podpisania porozumień sierpniowych

11:00

Kiedy

29.08 - 29.08.2020
godz.: 11:00

Gdzie

Łasztownia
Tadeusza Wendy
Szczecin

"Wolność kocham i szanuję" - jubileusz 40 lecia podpisania porozumień sierpniowych

Wydarzenie pn. „Wolność – kocham i szanuję” zorganizowane jest w ramach jubileuszu 40-lecia podpisania porozumień sierpniowych.
W programie wydarzenia znajdą się: prezentacja szczecińskiej kultury street artu i hip-hopu, gry uliczne oraz tworzenie okolicznościowego graffiti. Nie zabraknie muzyki i dobrej energii!

Organizatorzy chcą udowodnić, że największe zmiany rodzą się z małych rzeczy, z przyziemnych spraw i w lokalnych środowiskach. Artyści tworzący w przestrzeni publicznej to sąsiedzi, przyjaciele, rodzina. Przyświeca im cel zmian w najbliższym otoczeniu, a ich prace pełne są silnych emocji, płynących prosto z serca. To tylko inicjatywy lokalne mają szansę skutecznie bronić wolności i tolerancji. Niezwykła forma tej sztuki na każdym kroku podkreśla jej wyjątkową treść, inspiracje i znaczenie relacji międzyludzkich. Posiada również wielką wartość artystyczną i – wciąż niewykorzystany szerzej – ogromny potencjał. Działania te zwracają uwagę także na krzywdzące szufladkowanie artystów. Zwłaszcza  tych, którzy swoją sztuką sięgają po najwyższe ideały.

 

Źródło: Organizator