„Wolin z rybą na talerzu”

12:00

Kiedy

29.08 - 30.08.2020
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Łasztownia
Tadeusza Wendy
Szczecin

„Wolin z rybą na talerzu”

Projekt realizowany przez Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków jest kampanią informacyjno-edukacyjną, której komunikat jest bardzo prosty – ryba jest produktem zdrowym, smacznym, pożywnym, szybkim i nieskomplikowanym w przyrządzeniu, w warunkach domowych, zaś spożywanie ryb stoi w parze z aktywnym oraz zdrowym trybem życia.

Jedzenie ryb jest zdrowe, ale dlaczego? Jak przyrządzać ryby, aby były smacznym i wartościowym posiłkiem? Czy warto kupować ryby z regionu, czy raczej szukać tych żyjących w odległych morzach i oceanach? Na takie pytania postarają się odpowiedzieć organizatorzy akcji „Wolin z rybą na talerzu”.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość: degustacji potraw z ryb na bazie zrównoważonych produktów rybołówstwa w specjalnie przygotowanym Fish Trucku, konsultowania swoich przyzwyczajeń żywieniowych z dietetykiem, obserwacji Kulinarnego Konkursu Gastronomicznego, w którym zawodowi kucharze przygotują potrawy z regionalnych ryb oraz zdobycia wiedzy w „Multimedialnej Rybnej Strefie Edukacji”.

W programie: 

– Darmowa degustacja ryb 
– Strefa wiedzy o rybach 
– Konkursy z nagrodami 
– Muzyka na żywo 
– strefa malucha i wiele więcej

Trzeba tylko pamiętać, aby zabrać ze sobą maseczkę.

Źródło: Organizator