Wojewódzkie obchody Święta Policji

10:00

Kiedy

26.07 - 26.07.2017
godz.: 10:00

Gdzie

Różne miejsca, Szczecin

W tym roku policjanci garnizonu zachodniopomorskiego będą uroczyście obchodzić swoje święto w Szczecinie. Uroczystości te odbędą się w dniu 26 lipca 2017r. i rozpoczną się o godz. 10:00 mszą w intencji zachodniopomorskiej Policji w Katedrze Św. Jakuba Apostoła.

W dalszej części obchodów przewidziany jest przemarsz ulicami miasta do zamku Książąt Pomorskich, pododdziałów Policji, orkiestry oraz zaproszonych gości.

W godz. 11:40 – 12:00 udział zaproszonych gości w festynie profilaktycznym odbywającym się na małym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie ul. Korsarzy 34.

O godz. 12.00 w sali „Opery na Zamku” w Szczecinie odbędzie się uroczysta Gala Policyjna, w czasie której zostaną wręczone odznaczenia państwowe, resortowe i awanse na kolejne stopnie policyjne.

W godzinach 10:00 – 13:00 na małym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie przy ul. Korsarzy 34 odbędzie się festyn rodzinny dla mieszkańców Szczecina i gości odwiedzających nasze miasto. Podczas festynu wystawiony będzie sprzęt policyjny i stoiska profilaktyczne.  Będą prezentowane konie i psy służbowe, będzie wystawiony symulator dachowania, symulator jazdy samochodem i jazdy jednośladem. Uczestnicy festynu będą mogli zobaczyć pokaz robota pirotechnicznego „ Inspektora” oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Gryfusiem – maskotką zachodniopomorskiej Policji.

Ponadto odbędzie się pokaz udzielania pierwszej pomocy i znakowanie rowerów. Zainteresowanym pracą w Policji przedstawione zostaną zasady rekrutacji.

Podczas festynu wręczane będą również odblaskowe elementy.

Źródło: policja.pl

***

Święto Policji – zmiany na liniach. Zmianie ulegnie kursowanie linii 52 i 76.

Organizacja ruchu 26 lipca w godz. 9.00 – 13.00:

1. Linia 76 kursować będzie objazdem od ul. Wyszyńskiego do Bramy Portowej, nawrót na pl. Żołnierza Polskiego i dalej do tymczasowego przystanku na Bramie Portowej z pominięciem przystanków „Tkacka”, „Grodzka”.

Zostanie uruchomiony przystanek dodatkowy „Brama Portowa” (wspólny z liniami A, B, C, G, 531, 532, 522) oraz przystanek „Brama Portowa” (przy kwiaciarkach) wspólny z liniami 62, 75 i 81. Będzie to przystanek końcowy na tej linii.

2. Linia 52 kursować będzie  objazdem od ul. Wyszyńskiego, Brama Portowa, al. Niepodległości, z pominięciem przystanków „Tkacka” i „Grodzka”.

Zostanie uruchomiony przystanek dodatkowy „Brama Portowa” zlokalizowany na al. Niepodległości (na wysokości KFC), będzie to przystanek końcowy dla tej linii.

W ramach uroczystości w godz. 11:00-13:00 odbędzie się przemarsz ulicami: Grodzką, Farną, Kosarzy oraz zajęte zostanie 10 miejsc parkingowych w godz. 6:00-17:00.

Źródło: ZDiTM Szczecin