Wojciech Szczepanik – koncert pianisty

19:00

Kiedy

19.03 - 19.03.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 20 zł
Kup bilet

Gdzie

Klub 13 Muz
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin

Wojciech Szczepanik - koncert pianisty

Wojtek Szczepanik – twórca należący do nurtu „modern classic”, czyli współczesnej klasyki. Ten coraz prężniej rozwijający się gatunek reprezentują tacy artyści jak Nils Frahm, Ólafur Arnalds czy Lubomyr Melnyk.

Instrumentami Wojtka są ręce i czarno-białe klawisze fortepianu. Tyle wystarczy, aby swoją muzyką napełnić odbiorców pozytywną energią i podzielić się własnymi emocjami. Każdy z utworów opowiada inną historię przez wpadające w ucho melodie i niebanalne aranże. Wplatane pomiędzy frazami improwizacje nadają muzyce naturalności i autentycznych emocji. To dzięki improwizacjom muzyk może całkowicie zapomnieć o otaczającym go świecie i przenieść się w przestrzeń własnej wyobraźni.

„Instynkt” – to wrodzona zdolność do wykonywania niewyuczonych czynności, mniej lub bardziej skomplikowanych. Nieprzypadkowo taki tytuł nosi najnowsza płyta artysty. Proces komponowania polegał głównie na intuicji i przeczuciu. Płyta nawiązuję do natury, co zostało podkreślone poprzez sposób nagrania dźwięku w zabytkowej, drewnianej kaplicy w Palczewie.

To muzyka refleksyjno-relaksująca. To poezja, którą piszą palce i czarno-białe klawisze.

„Ocena muzyki z albumu „Instinct” jest formalnością – pisze w recenzji Jonatan Paszkiewicz z All About Music – Wojtek Szczepanik skomponował utwory, które aspirują do światowego poziomu w swoim gatunku. Zawarte na płycie dźwięki są odzwierciedleniem całej gamy uczuć i nastrojów. To przede wszystkim muzyka do odpoczynku – dominuje spokój i harmonia, ale nie brakuje też fragmentów bardziej żywych – zarówno radosnych, jak i wzbudzających lekki niepokój, co akurat jest walorem, bo zapobiega monotonii”.

 
Źródło: Organizator

Kup bilet